şükela:  tümü | bugün
  • bu gerçeği açıklamak bana nasipmiş, çok gururluyum gerçekten. internete bana bu fırsatı vermiş olmasından dolayı minnettarım. londra, paris, prag, roma, berlin, amsterdam, dublin, stockholm, oslo, madrid, lizbon, moskova gibi şehirlere bakıyorum bir de dönüp bizim güzide şehrimiz ankara'ya bakıyorum ve suratım düşüyor be. kıçı kırık budapeşte, vilnius, minsk falan gibi şehirler bile ankara'dan gerek mimari, gerek medeniyet, gerek refah düzeyi, gerek canlılık (ve daha pek çok gerek...) anlamında fark atacak derecede daha iyiler. ulu önderin mirası olan bu şehrin bu kadar boktan bir şekilde katledilmesinin müsebbiblerinin allah belasını versin diyor ve üstün zeka içeren bu tespitimi de zavallı suserlerin önüne bırakıp kaçıyorum.

edit: ulan bayılıyorum bu sözlüğe ya.*şu başlıkta ankara'yı övseydim başlık tarihin tozlu sayfalarında yok olacaktı ama gömünce hemen nasıl da gündeme giriyor. ulan ne kadar ibnesiniz ya. bu arada yukarıda saymış olduğum tüm başkentlerden bin kat daha güzel olan antalya isimli bir şehre sahip bu ülke. ankara'yı gömdük ki hakediyor yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım ama bu başlıkta sadece başkent karşılaştırılması yaptığımızı da unutmayalım mümkünse.

(bkz: şüphesiz ki antalya dünyanın en güzel şehridir)
  • enteresandır,

(bkz: ankara'nın avrupa'da olmaması)
  • madem öyle, eskişehirle kıyasla gülüm.

bence suçlu m.ö. 254 - m.s. 2017 yılları arasında bu şehri yöneten ama güzelleştirememiş i.melih'tir.
  • ankara'nın sıfatı başkent de, kendisi kent değil. olsa olsa baş mahalleler bütünlüğü olur.
  • mansur yavas in belediyecilik zihniyeti yuzundendir ,o gerici zihniyet olmasa kim bilir nasil olacakti ..her kose basina birer dinozor heykeli dikilse belki almanya bile kiskanirdi ama yok arkadas ..

edit:imla
  • ankara'yı siktir et şimdi de budapeşte'ye kıçı kırık diyecek özgüveni nereden buldun acaba? :)
    (bkz: paris'in en balon turistik güzergah olması)
  • hangi açıdan kıyaslıyorsunuz? cumhuriyetin ilk yıllarında neredeyse köy denilebilecek kadar küçük bir yerdi. geçmişte ise büyük savaşların yapıldığı (bkz: ankara savaşı) ovalar bölgesiydi. milli mücadele esnasında; istanbul'un işgâl altında olması, güvenli bir konumda olması; amasya, erzurum ve sivas'a da yakın olması sebebiyle başkent olarak seçildi.

bir şehrin başkent olması için tarihi ve mimari geçmişi ya da doğal güzellikleri ilk tercih olmuyor. stratejik ve çözüm odaklı düşünülüyor.
  • (bkz: orta doğu'nun en güzel başkentinin ankara olması)

edit: beyrut daha güzel diye mesaj yağıyor. belirtmek istediğim ankara'nın avrupa değil, orta doğu lokasyonlu bir başkent olduğunu belirtmekti.
  • kıçıkırık budapeşte denmiş. arkadaş ankara’nın budapeşte seviyesine ulaşması başımızdaki siyasal islamcılar siktir edildikten sonra minimum 2-3 jenerasyon özveriyle çalışma ilerleme gerektirir.

muhteşem parkları mimarisiyle avrupanın en güzel şehirlerinden biri budapeşte.
  • batı balkanlar da avrupa'da sayılıyorsa en kötü başkent kosova priştine'dir