• alamancıların türkiye'yi bu kadar çok sevmesinin asıl nedeni. buradan alamancılara sesleniyorum eey alamancılar maaş olarak da avrupanın en ucuz ülkesi burası eeeey.

tanım: avrupa'da 100 euroluk market harcamasının türkiye'de 47 euro ile yapıldığını söyleyen haber.

kaynak: avrupa'nın en ucuz ülkesi türkiye link

edit: imla

edit2: batı avrupa'da yaşayan bir yazar arkadaşa göre bazı gıda kalemleri türkiye'de daha pahalı. "yani tabiki bazi urunler daha pahali ama genel gida urunleri ve import urunler tr den ucuz. et kilosu 50 tl muz kilosu 7 tl. carlsberg bira 10 tl, pinar peynir tr ile ayni fiyat import olmasina ragmen. kasar 7 tl. hepsini carptim euro kuru ile. asgari ucret de 1600 euro yani 12000 tl"
  • şu durumun hastasıyım. hangi avrupalı meslektaşımla konuşsam, "türkiye çok ucuz" diyor. "ucuzsa size ucuz birader, gel de bize sor!" diye cevap veriyorum. gelirimiz de, paramızın satın alma gücü de ona göre düşük.
  • doğru önermedir.zira türkiye'de insan hayatı çok ucuzdur.başka hiçbir ülke ile mukayese bile edilemeyecek düzeyde!
  • cebinde 1000 öro varsa evet en ucuzu türkiye. en az kazanılan ülke de bizim ülke ama işte :)

keşke yunanistanda para kazansak da türkiye'de harcasak.
  • türkiyenin ortadoğuda olması
  • türkiyenin de en ucuz işgücüne sahip olmasıyla eşitleyeceğimiz önermedir.
  • polyanna'yı dağa kaldırmışlar, "oh dağ havası iyi geldi!" demiş.

"türkiye istatistik kurumu (tüik) geçen yıla ilişkin hanehalkı nihai tüketim harcamalarına göre satınalma gücü paritesi sonuçları" diye başlayan bir araştırmadan aski bir sonuç çıkması imkansız zaten.adamlara fırsat verseler enflasyonu eksiye bile döndürürler.

edit: ayrıca mallığıma gelmiyorsa; bu şartlarda bizim paramız 0,46 katı mı yapıyor euronun? yine yanlış anlamadıysam biz adamlardan %54 daha az alım gücüne sahip oluyoruz.

helal olsun haberi hazırlayan arkadaşa. ancak bu kadar iyimserlik olabilir.
  • euro kazanan icin ucuz, tl kazanan icin pahalidir.
  • euro 7.6887 olursa onlara göre elbette ucuz gelir.
hesabın var mı? giriş yap