şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir zeki müren şarkısı.
  • beste ve güfte yusuf nalkesene aittir.

avuçlarımda hala sıcaklığın var, inan
    "unuttum" dese dilim yalan, billahi yalan
    hasretindir içimde hep alev alev yanan
    "unuttum" dese dilim yalan, billahi yalan...
  • "... o iki civinin sizlayan izlerini tasirken, nasil bakarim hayata pervasiz bre melun" diye de isalastirilabilir pekala.
  • bulent ersoyun pek hisli okudugu eser..

(bkz: ham meyvayi kopardilar dalindan)
  • içindeki 31 canavarına yenik düşen bir dostumdan *sık sık duyduğum, bülüğüne hitaben söylenen özlem belirteçi.
  • rakı, balık ve roka üçlüsüne şahane bir şekilde fon olabilecek tek şarkıdır. eski usule uyarak, edinilebilirse bir taş plaktan, ilerleyen saatlerde karşı sandalyede beliren zeki müren'in ruhuna kadeh kaldırılarak dinlenir, dinlettirilir, eski sevgililer şöyle bir hatırlanır, ''haydarinin nanesi fazla mı kaçmış ne?'' diye düşünülür.
  • baktığın heryerde gördüğün şeyin söylettiğidir.

o'nun izlerini taşıyan ellerin kafanın arkasında kenetli... gözlerin uzaklara dalmış...
    tam bu sırada camı açık arabanda misafir yağmur damlaları ürpertiyor tüylerini...
    sonrasında duyguyla kenetlenen ellerin sarıyor kollarını, kendi kendini...
    ve hissediyorsun avuçlarındaki o'nu düşünmenin verdiği sıcalığın parmak uçlarından bedenine yaydığı ateşi...
  • her dinlediğimde kimyanın evrende hiçbirşey yok olmaz hipotezini anımsadığım şarkıdır. yüreklerimizin durmuş saatlerine bakıp bakıp yelkovanın yer değiştirdiği günler vardı diyorum. her akşam insanlar kalplerinin sesini dinleyerek yatmasalar asırlar devrilmezdi diyorum. bir gün herşey bu kadar sıcak haline dönecek aslına rucu edecek diye bekliyorum. bence hormonsuz zamanların domates kokuları ve çilek ağaçları isyan edecek. gün gelip insan avuçlarındaki sıcaklığı duyacak haline tekamül edecek diye bekliyorum. olsun en azından hala gelecek bir yolcuyu beklerken heyecan duyuyorum.