• bir yerden para geleceğine yorulur.
    avucu kaşınanlar, ellerini önce saçlarına sonra da sırasıyla gogus, kalça ve ayaklarına sürerek, bereketlilik, tezlik gibi kavramlarla hayatı etkilemeye çalışırlar. *
  • avuc bankın işleme konulmasına az kaldığına işaret.
  • eğer bu şekilde para geleceği belirtisi ortaya çıkmışsa ,kaşınan avucunu önce öper ve saçına sakalına sürer ve bu işi üç kez tekrarlar eski insanlar.böyle yapılarak gelmesi beklenen paranın çok ve bereketli olacağına inanılır.
  • avuc kasintisini para gelecegine yoran zihniyetin, bu batil inanci surdurmesi su sekilde gelisir: avuc ici, once saca surulur ki bu, "gelecek paranin sayisi sacim kadar olsun" anlamina gelmektedir. ikinci adim ise avuc ici kaba ete* surulerek tamamlanir. bunun anlami ise "gelecek paranin cikisi, mabadim kadar olsun" dur. su sonuca ulasmak mumkundur ki, kisinin bu batila inanmasiyla kicinin buyuklugu arasinda dogru oranti vardir.
  • egzama başlangıcı.
  • uyuz belirtisi de olabilir. aman diyin.
  • protein olduğu gibi fazla yağlı yiyecekler tükettikten sonra da yaşanabilen durumdur. karaciğerle çok fazla bağlantısı vardır. ama şu para gelecek gidecek olayları da tesadüfi bir biçimde her zaman tutuyor bende. korkmalı mıyım bilemiyorum :/
  • bir de sağ avucun kaşınmasının para geleceğine, sol avucun kaşınması ise harcanacağına işaret olduğu söylenir ki nasıl da bir "sol el kötüdür", "sol el şeytan işidir" zihniyetinin mirasıdır, 100 metreden bellidir.

solaklar için nasıl işliyor diye düşünmedim değil, ama biraz düşününce tersi eşleştirme olması gerektiğine karar verdim. sol el kaşınınca seviniyorsunuz yani napoleon evlatları sizi.
  • dayak atma eğilimindeki aktif insanların dayak atılma eğilimindeki aktif insanları bulduklarında hissettikleri, sebebi açıklanamayan müdahale isteği...
  • "paraysa koynuma devletse basima" demek lazimdir...*
hesabın var mı? giriş yap