şükela:  tümü | bugün
  • ileride yapmak istediğim evlilik tipidir. ben ki hukuk mu psikoloji mı arasında kalıp biraz aile baskısı biraz da rekabetin zor oluşundan kaynaklı psikoloji tercih eden biriyim, ama hukuk okumadığım için her zaman içimde bir ukte kalacak galiba belki okusaydim da psikoloji okumadigim için ukte kalabilirdi. bu yüzden midir bilmem bana hukuk okuyan kadın çok çekici gelmekte, bu yüzden tercihen avukat bir kadın ile evlenme düşüncesi evlenme kurumuna küçükte olsa bir sempati duymamı sağlıyor.
  • bu kadar uğraş yerine kendisine tüm malın yarısını verip, aylık bir miktar para ile anlaşın en azından hayatınızın geri kalanında kanser olma riskiniz azalır.
  • olumsuz bir durumda boşanmanın çok rahat olacağı bir evlilik:)
    peşinen edit: latife yaptık sürç-i lisan ettiysek affola
    mutluluklar dileriz
  • haklı da olsanız her konuda haksız çıkacağınız bir evlilik hayatınız olur.
  • meslek için evlenilmez

seviliyorsa sevdiğin an belli olmaz

o sempati hiç belli olmayan kişiye bile denk gelebilir
  • dışarda avukattır evde karın
  • bir kaç yıl önce celladına aşık olan adam misali boşanma avukatı olan kız arkadaş tecrübemden yola çıkarak söylemeliyim ki kadın ile birlikte bütün müvekkilleri ile evlenmektir. çünkü onlar da ilişkinin bir parçasıdir. günün her saati arar, derdi olur arar, delil bulur arar, dedikodu için arar... telefon hiç susmaz. cemiyeti, daveti eksik olmaz.
    bu arkadaşlar genel olarak umut taciri olduklarından sonsuz dosya alıp , bu iş yükü ile doğru orantılı stres sahibi olabilirler. lüks ve şatafatın daha paralı müvekkil yolu olduğunu düşündüklerinden ( bu önermenin doğruluk payı var ) kendinizi iyi araba - daha iyi araba , iyi ev - daha iyi ev , lüks giyim - daha lüks giyim , en pahalı restaurant - cafe cenderesinin içinde bulabilirsiniz. buna paralel olarak sizden çok daha iyi kazanmalarına rağmen kıt kanaat geçinirler.
    neyse ki tünelin ucunu görüp son çıkıştan ayrılan şanslı bir birey olarak, avukat kadın ile evlilik şarkısının er adamın cenaze marşı olduğunu düşünüyorum.
  • avukat kadınla evlenecekseniz bunlara şimdiden hazırlıklı olmalısınız:
    -eş dost ve akrabanızın artması: eşiniz avukat diye soru sormak isteyen insanlar birden size samimi davranmaya başlayacak, kimse siz arayıp sormadınız diye gönül koymayacak, hep en sevdikleri kuzenleri, yeğenleri haline geleceksiniz.

-ikincisi, olmadık zamanlarda telefonunun çalmasına ve eşinizin uzun uzun hukuki izahlarda bulunmasına da alışmalısınız.

-bazı konularda size güvenmeyebilir, bunu yanlış anlamayın, erkeklerle yaşadığı travmalardan kaynaklanmak zorunda değil. müvekkillerden duyduğumuz binbir türlü aldatma hikayesi oluyor, en normal sayılacak mevzuların geri planında neler yattığını gördükten sonra isteseniz de kafanızdaki küçük şeytan susmak bilmiyor.

-başka meslektaşlarıyla yanyana geldiğinde sohbetleri çekilmez olur. - evet biz bir araya gelirsek sadece hukuktan davalar, memurlar, hakimlerden konuşup ilgisi olmayan insanın sıkıntıdan ölmesine sebep olabiliriz. (oo avukat özeleştiri de yapabiliyor bakın)-

-gece yatmadan önce pat diye ayağa kalkıp evin içinde gezmeye başlayabilir. ahh ya o dosyaya işlem yapmadıysa, yoksa o duruşma bugündü de, kaçırdı mı...?!!

-kendi ofisiyse ve maddi anlamda rahatsanız çocukların bakımı konusunda hiç endişelenmenize gerek kalmaz, ikisini bir arada başarıyla yerine getirir.

-toplumsal konularda fazla hassas olabilir, sizin üzerinize vazife olmadığını düşündüğünüz konulara balıklama dalıp şikayet, vs ne varsa yapar, tanık olarak yazılır, mücadele eder.
  • üst edit: "eşin avukat olmasıyla ne ilgisi var?" diye sorular geldi. alakayı alt editte açıkladım. ama metni iyi okuyun önce.
    ...
    boşanma ihtimalinde başına gelebilecekleri önceden göze almayı gerektirir. tabi asla genelleme söz konusu değil ama yakın bir arkadaşımın, yakın zamanda başına gelenleri hatırlattı: arkadaşım orta ölçekli iş sahibi, müşfik aile babası diye tanımlanabilecek biridir. haftanın altı, bazen yedi günü sırf ailesinin refahı için çalışır. boş vakitlerinin tamamını da ailesine ayırır. evlendikten sonra senede iki kez birer saat zor görüşür olmuştuk. o derece yani. iki de çocukları oldu.

arkadaşımın, eşi ve çocukları için her fedakarlığı yaptığına şahidim. iyi bir muhitte büyük bir ev, evde hizmetçi, yazlık, güzel arabalar, cebinde kredi kartı... ayrıca güneyde her sene tatil. hepsi kadının emrinde idi. ha, bir de ilk hamile kaldıktan sonra (yeni evliyken hamile kaldı) hiç çalışmadı bu kadın. eve hiç maddi katkısı yoktu, çocuklara da hizmetçi baktı hep. o gezdi, tozdu, kocasının parasını ezdi. gelelim boşanmaya...

avukat olan bu kadın, eşini aldattığı halde; ne yaptı yaptı, yıldırarak, bıktırarak arkadaşımın malına ortak olup boşandı. cürmü meşhut imkanı bile varken, arkadaşım olayın üstünü örttü. sırf çocukları ileride büyüyünce annelerinin hareketinden dolayı üzülmesinler diye. resmiyette şiddetli geçimsizlik diye boşandılar. ama sonradan bu aldatma işini bir çok kişiyle daha yaptığı ortaya çıkınca, "iyi ki olay uzamamış" dedim. yüzsüz kadın, tabi çocukları da babaya bıraktı.

kadın çocukları çok nadir gelip görüyor. kendi hafta sonu görüşme zamanında almıyor. böylece arkadaşımın dinlenmeye bile vakti kalmıyor. hatta kadın bu durumu çok feci kullanıyor. çocukları görme bahanesiyle hafta içi eve geliyor, bakıcının yaptığı yemekten yiyor, bakıcıya bavul içinde getirdiği kendi çamaşırlarını yıkatıyor. bir de bakamadığı köpeğini bırakıp musallat etmiş. en son bakıcıya "haftada iki- üç kez benim evime gelip, temizlik, yemek yapacaksın" deyince, bizimki de bu duruma gak guk edince, bakıcı bırakıp kaçtı tabi. şimdi çocuklara her şeye katlanır bir bakıcı arıyor.
    ...
    alt edit: kadın meslek icabı boşanma işlerinde tecrübeli tabi. ayrıca bizimki büyük hata yaptı, suç üstü işlemi yapmadı. konuşarak (medenice) hallederim sandı. tabi sonra da elinde ciddi bir kanıt kalmadı. artık bir çatı altında yaşamak şansları yoktu. kadın da bir an evvel boşanmak için; müşterek edinilmemiş, bizimkinin eskiden sahibi olduğu malların bir kısmını istedi. bizimki önce kabul etmedi tabi. kadın bu sefer de iş icabı tanıdığı mafyot tiplerle tehdide başladı. sonunda yıldırdı. mesleki bağlantı bu.