şükela:  tümü | bugün
 • genç, dinamik ve yenilikçi bir grup. 2016 seçimlerinde sadece 2 haftada 11,45 lik bir oy aldı ki yepyeni bir oluşum için önemli bir orandı. şimdi 2 senelik bir hazırlığın sonunda yeniden adaylıklarını ilan ettiler. başarılar dileriz.
 • bilhassa genç avukatlar arasında desteği dalga dalga yayılan avukat grubu. yılların barocularının alel acele genç avukatlar platformu kurmaya çalışması, gençleşme çabaları, cici cici giyinmeleri falan hep bu grubun yarattığı korku yüzünden olabilir. seçilirler mi bilemem ama çıtayı yükseklere taşıdıkları kesin. web sitelerinde ilan ettiği projeler "şerefsizim aklıma geldiydi" denecek cinsten.
 • genç avukatların destekleyeceğini düşündüğüm

  istanbul barosu avukatlarından oluşan grup.

  istanbul barosu 2018 seçimlerinde başkan adaylarının gökhan ahi olacağını açıkladılar. iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum. gökhan ahi başarılı ve sevilen bir avukat.

  anladığım kadarıyla yüksek siyasete çok bulaşmayıp daha çok avukatların mesleki sorunlarının çözümüne odaklanacaklar.
 • istanbul barosu içerisinde siyasi partilerin arka bahçesi konumunda olmayan, gökhan ahi başkanlığında seçim günü gönülden isteyerek oy kullanacağım grup.
 • bağlı çalışan yani işçi avukatların sorunlarını avukatlık kanunu ile çözebileceğini iddia eden grup. evet neden kimse akıl edemedi büyük başarı ne gerek vardı yönetmeliğe falan konuşup hallederiz.
 • kendileri 2018 istanbul barosu seçimlerinde somut, gerçekçi, işe yarar projeleri olan tek gruptu. ama birçok avukat buna rağmen kendilerine oy vermedi. bunun için şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri gerektiği kanaatindeyim.

  başkan adayları gökhan ahi'nin yanı sıra (bu arada adamın soyadı kısa a'yla değil, uzun a'yla okunuyor. allah aşkına türkçeyi katletmeyin)erdost balcı'nın genel kuruldaki konuşması gerçekten güzeldi. ama daha önce kendisinin bir meslektaşı olan hasan kılıç'a ettiği "telekız gibi..." diye başlayan cinsiyetçi hakareti de akıllardaydı. ki benzeri çakmalı, ses getirmeli cinsiyetçi bir ifadeyi adını anımsamadığım bir başka avukat hakları grubu mensubu, genel kurulda dile getirdi ve salondan yuhalandı.

  erdost'un daha sonra özür dilemek zorunda kaldığı (attığı tivitlerde görüleceği üzere baştan özür dilemeye de niyeti yoktu) hakaretinde dikkati çeken husus şuydu: avukat hakları grubu olaydan sonra bir açıklama yayımladı. bu açıklamada samimi bir özürden ziyade hâlâ burnu düşse yerden almayacak bir tavır vardı. bütün bunlar, kendilerine oy vermek isteyen avukatlarda şu düşünceleri doğurdu: "bunlar başa gelse iyice şımarır. hasan kılıç'a gösterdikleri tutumları diğer meslektaşlarına, bize de gösterirler. külhanbeyi veya tiki ergen kız çemkirmesi ağzıyla skandallarının ardı arkası gelmez."

  evet, seçimi durakoğlu'nun kazanmasında "ah, son kale baromuz elden gitmesin! atam atam sen kalk ben yatam!" diyenlerin etkisi yüksekti. ama genç avukatların kendileri yerine cmk eğitimlerinden, cmk servislerinden vb. tanıdıkları hasan kılıç'a kaymasını da düşünmek gerek. bu sebeple "bu seçimde biz nerede hata yaptık" diye düşünmelerini öneriyorum. belki bu sayede rekabet kızışır da seçimi alan kim olursa olsun kazanan istanbul barosu olur.

  edit: bu arada aklıma geldi, şunu söylersem belki yapıcı olur. kendileri sürekli diğer gruplara "biraz iletişim dersi alın" türünden sivri sataşmalarda bulunuyorlar. belki de iletişim konusunda sorunlu olan kendileridir.
 • ezber bozan kampanya yürüterek hem gençleri, hem de değişim isteyenleri kendisine çeken ve önceki seçime kıyasla daha iyi hazırlanan avukat hakları grubu, geçen seçime göre oy kaybetti. ancak bunun nedeni gökhan ahi değil, yönetim kurulu adaylarının "telekız" ve "çaktık, ses başka yerden geldi" gafları (ki bu şahıslar söylediklerinin arkasında olduklarına göre pek gaf da sayılmaz) gibi üslupsuz söylemleri oldu. umarım daha iyi yönetim kurulu ile çıkarlar insanların karşısına. çünkü grup, hele ki gökhan ahi bundan daha iyisini hak ediyor. ha yok "bizim yönetim kurulumuz budur, işinize geliyorsa" derlerse, kendileri bilir. tamam gençler sever belki, ama kodaman avukatlar yine de önemli bir ağırlığa sahip (genel kurula giden sabah vapurlarından anlayabiliriz), durakoğlu'nun bunca hatalarına ve basiretsizliğine rağmen başkan olması da bunun en net göstergesi.
 • avukatlıkta niş alanlar serisi gerçekten muhteşem bir amme hizmetidir.
 • istanbul barosunda başlayan sonrasında da izmir ve ankara'da da faaliyete geçen ve gelecekte de diğer barolarda organize olacağını tahmin ettiğim, gelecekte çoğu baroyu yönetecek olan grup. diğer saçma gruplar gibi siyasi veyahut da alakasız ideolojik kavramlardan yola çıkmıyorlar, hareket noktaları sadece avukatlık, umarım bu zihniyet ülkenin her yerinde egemen olur.

hesabın var mı? giriş yap