• şansa bal yaşıyoruz yeminle.
  • özet geçiyorum:

olay eylül ayında oluyor, 22 yaşındaki kadın tecavüz girişimine maruz kalıyor. psikolojik olarak çöktüğünü belirten mağdure de sosyal medyada bu yazıyı paylaşıyor.

ancak,
    (bak, kanıt istemiyorum, kanıta (fotoğraf, ses kaydı, şahitler vb.) gerek yok.)

hikayede ne mekan var, ne isim var, ya da ben dikkatsiz okudum.
    ne de şu tarihte mahkeme var gelin destek olun tarzı bir istek var.

ablacım, biz şu anda sana nasıl faydalı olabiliriz. o kişi ceza alsın, o kişi işinden olsun vb. istiyormuşsun da

o kişi kim yav.

sosyal medyada görünmeyen düşmana bir linç kampanyası başlatmanın birisine faydası var mı? kimliği bilinmeyen adama zararı var mı? o adamın işverenine oluşturduğu bir baskı var mı? bu hikayenin inandırıcılığına etkisi var mı?

not: yok
  • kadınların ne şartlarda yaşadıklarını anlatan vahim olaydır.
    yargılanmalı ve bu insana çektirdiklerinin cezasını fitil fitil çekmelidir. ayrıca ifşa edilmeli ki kimse bu tiplere güvenmesin, gitmesin.
    ayrıca baro'nun bu konuyu araştırıp araştırmadığını merak ediyorum.
  • avukat da bunu yaparsa kime güveneceğiz biz?

iyiki kadın doğmamışım şu ülkede. sırtlan sürüsü gibiler yemin ediyorum.
  • gecmis olsun dileklerimi ilettigim psikologa gorunmesi gereken kadindir.

basindan kotu bir olay gecmekle birlikte kurtuldugu icin sonu kotu bitmemistir. dayanamama ve yasama son verme istegi bana abarti gibi geldi. mahkeme acilmis, sapigin da zorla getirilmesine karar verilmis. daha baska yapilacak bir sey yok zaten bu konuda.
  • sevgilisinin mi müstakbel eşinin mi artık her kimse attığı mesaja yuh diyorum. ama daha güzel olmuş, mesela mesajda "cezasını zaten çekiyor." falan yazmış. neyin cezasını? anlatsınlar bakalım bir duruşmada ne yapmış da cezasını çekiyormuş.

şikâyetini geri çekmen başka kadınlara da aynı şeylerin yapılmasının önünü açacaktır. bunu yapma.
  • manyak dolu ülke yemin ediyorum ki, nasıl bir manyaklik bu ben anlamıyorum.
  • sözün bittiği yer
  • öncelikle her şeyden önce büyük geçmiş olsun dediğim ve kendisini güçlü hissetmesini, onun gibi iyi insanlara bu dünyanın ihtiyacı olduğunu bilmesini istediğim kadındır.

arkadaşlar toplum bozuk değil hukuk sistemi bozuk, adalet denen kavram bu ülkede işlemiyor.hukukun ve adaletin olmadığı her toplumda ve her ülkede bu olaylar olur.bak ne diyor mesajda “kadınlara tecavüz edenler serbest kalıyor bu ülkede seni dinleyen olmaz” peki bunu avukat biliyorda sokaklardaki sapıklar bilmiyor mu? bu insanlara bunu yaptıran toplum değil, bu işin karşısında başlarına bir bok gelmeyeceğini bilmelerine sebep olan hukuk sistemidir.kusura bakmasınlar ama bunu, bu ülkenin hakimleri ve savcıları yaptılar.kadın tecavüzcülerini, kadın katillerini saçma sapan sebeplere bağlayarak serbest bıraktılar ve yıllardır yaptılar bunu.
  • gerçekse vahim hadisedir. biraz daha ayrıntı verilirse lincin kralını yedirebilir hukuki olarak bir sonuç elde edebilirsiniz.
    ama bu haliyle hiçbir etkisi olmaz kimdir necidir belli değil bu şekilde boşa kürek çekmiş olursunuz. hatta yalancılıkla itham edilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap