*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ocak ayında başıma bir taciz olayı geldi. olayın ardından durumu polislere bildirdim ve şahıs gözaltına alındı. mahkeme tarihi de açıklandıktan sonra avukat aramak için büroya başvuracaktık ancak tam bu sırada beni telefonla arayıp benim avukatımmış gibi konuşan izmir barosuna bağlı bir avukat olduğunu öğrendiğimiz kişi benimle yüz yüze görüşmek istediğini söyledi. daha sonra konuştuğumuz üzere, görüşme için bürosuna gittiğimizde bizi karşıladı ve sohbet etmeye çalıştı. bunun ardından kendisinin davayla ilgisi olmadığını, fakat tacizcinin aile dostu olduğunu açıkladı ve başıma gelen olayı yanlış anlamış olabileceğimi söyledi. neye uğradığımızı şaşırmış bir halde kalkmaya çalışırken hala olayı anlatmamda ısrar ediyordu. sonunda oradan çıkınca dışarıda sinir krizi geçirdim, bunu da olay daha soğumadan yazıyorum.

kendisi hakkında en kısa zamanda suç duyurusunda bulunacağım, hem kendi başıma gelen haksızlıktan dolayı, hem de bu şahıstan kimsenin mağdur olmasını istemediğim için. şunu da belirtmek istiyorum ki, bu şahıs daha önce de, eski eşinin kendisini yaraladığı bir kadının davasında suçluyu savunmuştur. isteyen olayı kısaca aratıp kim olduğunu bulabilir.

edit: bir mesajda gelen tavsiye doğrultusunda avukatın adını girimden sildim. zaten değeri ve önemi yok, şikayetimde kararlı olacağımdan şüphe olmasın.
  • avukatlarin genelinde var bir kaypaklik. geçmiş olsun.
    edit: genelleme iyi olmamis evet. tanıdıklarımın hepsi kaypakti.
  • bir avukat olarak dehşete düştüğüm olay. vakti zamanında bir üst versiyonu bağlı bulunduğum izmir barosu’nun çocuk ve kadın hakları komisyonunda aktif görev alan ve istismar davalarında baro adına müdahale talebinde bulunan bir avukat tarafından gerçekleştirilmişti. ancak olayı avukatların geneline hasretmeye çalışan kaypaklara genellemelerini aynen iade etmeyi bir borç bilirim.
  • bir dilekçe ile baroya başvurulup konunun araştırılması sağlanmalı.

konudan vareste olarak; kendini ombudsman zanneden, mesleğinin ifası için her türlü düzenbazlığı, dalgayı dümeni yalanı ve ahlaksızlığı mübah gören, bunu mesleğinin gereği zanneden avukat sıfatlıların yokolması ve avukatlık mesleğinin daha fazla zarar görmemesi dileğiyle..
  • yazı arasında kaynayabilir. şuraya tekrar yazıyim. mükerrem çölova
  • ben de geçen ay kandırıldım. meğer eski manitasını unutamamış.

sittir et takma dediğim hadise.
  • (bkz: emlakçı)
    (bkz: taksici)
    (bkz: avukat)

bu 3 meslek grubundan düzgün adam çıkmaz.

(bkz: orospu çocuğu)

sıfat tamlaması yapma işini suserlere bıraktım.
  • orospu çocukluğu nedir. nasıl olunur sorularına cevap avukattır.

işin peşini bırakmayın facebook twitter vs varsa veya e devletten şikayet edebiliriz.

let the linç begin.

dicem ama ya yalan söylüysanız hmm. polise git yine en iyisi.
  • avukatın ismini buraya yazarak suçu sen işlemişsin. kanıtlanmamış iki iddian var ve bir avukatı suçlayıp ifşa ediyorsun. yarra yemişsin geçmiş olsun.

bir de tacizden çok avukatın yaptığı seni rahatsız etmiş. tacizci yerine avukatı ifşa ediyorsun. bunu da kamuoyunun vicdanına bırakalım hadi.

bu işin çözümü güzel bir sikiş ve pahalı bir hediye olabilir.

editto: ekran görüntüsü aldım sen yarra yedin diye mesaj atan var aq. yarrabbil alemiiinn! sen akıl fikir ver kullarına. *
  • kız "bana kendini barodan şahsım için atanan avukatmış gibi tanıttı" diyor.

konunun altına dizilen avukatlar inanmasaydın sen de diyip kızı tehdit ediyor.

@2 haklı