şükela:  tümü | bugün
  • dün adliyede yaşanan olayın bu etek yüzünden yaşandığını görmek insanın kanına dokunuyor. bir de gelip burada eteğin boyunu çarpıtarak bir karış mini etek giymenin mantıklı açıklaması başlığının altında sözde tahrik olduklarını ima etmeye çalışıyor bu sözde dindar kılığına girmiş dinci gericiler.

açık söylüyorum. biz bu dinciler yüzünden eşimizi, kızımızı, kardeşimizi korumaya almalıyız. bu adamlar çok tehlikeliler. hem de çok.

tuğçe çetin'in twitter hesabı
    https://twitter.com/…lek/status/1133995601438367745

eksiup linki
    https://eksiup.com/p/qn20546nvgsz

edit: işbu başlığın açılma amacı giyim tarzı fotoğraftaki gibi olan insanlarımıza kimsenin ahlak dersi verme hakkının olmadığına dikkat çekmek ve dini kendi emelleri uğruna ağızlarına dolayan tehlikeli dincilere dikkat çekmektir. "burası müslüman ülkesi, bu nasıl giyinmek böyle" diyen insan gerçek bir dindar olamaz. dindarların ve islamın imajı bu insanlar yüzünden çok zedelendi.

bahsi geçen avukatı tanımam etmem. ne reklamı? iyi misiniz?

edit 2: bu adam da daha kısa etekli farklı bir kızın fotoğrafını paylaşarak kendince hakimi haklı çıkarmaya çalışmış. neresinden tutarsan tut elinde kalan bir zihniyet.

https://twitter.com/…tatus/1134065541017231360?s=21
    https://eksiup.com/p/mv20679pyzgc
  • avukat hanımın aynı eteği bugün de giyerek işinin başına gelmesi gurur vericidir.
    anlamlı, akılcı, kör göze parmak bir mesajdır.
    aksi taktirde, konu dün etek boyu idi bugün başın niye açık demeye yarın kocan yanında olmadan tek başına buraya gelemezsine kadar giderdi bu iş.
  • yarın da çıplak gelsin. özgürlük kısıtlanamaz dimi zaten?
    provokatör bir avukatın saçma sapan kıyafetidir.
  • kıyafet aynıysa kim bunun neyine itiraz etmiş zamanında anlamadım.
  • (bkz: 15 cm)

kararı zaten desteklemiyorum ama gerçekten dün ile bugün aynıysa ve itiraz edilen etek boyu bu ise, sıkıntı baya büyük demektir.

helal olsun avukata, gurur duydum. meslek hayatı boyunca böyle kararlı ve dimdik durur umarım. yolu açık olsun.
  • hakime gel mq!..

nefsine hakim olsun önce.
  • ben dün, derin yırtmaçlı, dar ve çok kısa* bir etek giydi sanmıştım ve yine de “ne var lan bunda” demiştim. ama bu, bildiğin normal öğretmen eteği lan. hakim amcanın görevden alınması iyi olmuş ama kontrol altına alınması da şart gibi
  • yobaz hakimin beğenmediği ama gayet sıradan bir kıyafettir.
    bugün buna itiraz eden yarın kısa kollu kıyafete itiraz eder. bu yobazlara pabuç bırakmadığı için kutluyorum kendisini.
  • arkadaşlar yanlış anlamayın ama, bazen bir mühendis üçgen çiz dediğinde bu üçgeni çizemeyebilir. eğer beyninde ciddi bir nörolojik rahatsızlık ortaya çıktıysa mesleğini yerine getirebilecek yetisini kazanana kadar ya ameliyat olur tedavisini yaptırır ya da mesleğini bırakır. lütfen linç etmeden önce böyle düşünün ve devlet memurluğu dahil öğretmenlik ve hakimlik gibi geleceğimize yön verecek milli servetimizi riske atacak kararlar alan insanların belli aralıklarla psikolojik ve fizyolojik testleri doğru şekilde geçebilince mesleklerine devam edebilmelerine izin verilsin bu kontroller sağlanırsa her şey daha düzgün ve doğru yapılabilir. lütfen bunu göz ardı etmeyin.
  • yönetmelik ne der bilmiyorum fakat, tatil beldesinde veya sokakta geziyormuş gibi kıyafetle, avukatlık yapılmaz bana göre. oldu olacak, parmak arası terlik de giyseymiş. her mesleğin bir ağırlığı vardır. en azından kapalı bir ayakkabı giymeli. ayaktayken bu boyda olan etek, oturunca nereye kadar kısalacağı malum. mevzuata aykırı bir kıyafet ise, hakim haklı, fakat mevzuata aykırı değilse, haksızdır. mahkeme salonunun başkanı hakimdir ve kanuna, mevzuata uygunsuz bir durum varsa, müdahale eder.

edit: 2015'teki mevzuatta, açık yakalı gömlek, diz üstü etek ve sandalet tarzı ayakkabı giyemez demiş. sonra bu değişmiş ve meslek onuruna aykırı şekilde giyilemez diye genellemişler. hakim de, kıyafetinin resmini çekip, baroya göndermeye çalışmış, meslek onuruna uygun mu diye. ayrıca hakim, eski bir hakim ve yobaz değilmiş.