şükela:  tümü | bugün
 • avukat hanımın aynı eteği bugün de giyerek işinin başına gelmesi gurur vericidir.
  anlamlı, akılcı, kör göze parmak bir mesajdır.
  aksi taktirde, konu dün etek boyu idi bugün başın niye açık demeye yarın kocan yanında olmadan tek başına buraya gelemezsine kadar giderdi bu iş.
 • ben dün, derin yırtmaçlı, dar ve çok kısa* bir etek giydi sanmıştım ve yine de “ne var lan bunda” demiştim. ama bu, bildiğin normal öğretmen eteği lan. hakim amcanın görevden alınması iyi olmuş ama kontrol altına alınması da şart gibi
 • kıyafet aynıysa kim bunun neyine itiraz etmiş zamanında anlamadım.
 • dün adliyede yaşanan olayın bu etek yüzünden yaşandığını görmek insanın kanına dokunuyor. bir de gelip burada eteğin boyunu çarpıtarak bir karış mini etek giymenin mantıklı açıklaması başlığının altında sözde tahrik olduklarını ima etmeye çalışıyor bu sözde dindar kılığına girmiş dinci gericiler.

  açık söylüyorum. biz bu dinciler yüzünden eşimizi, kızımızı, kardeşimizi korumaya almalıyız. bu adamlar çok tehlikeliler. hem de çok.

  tuğçe çetin'in twitter hesabı
  https://twitter.com/…lek/status/1133995601438367745

  eksiup linki
  https://eksiup.com/p/qn20546nvgsz

  edit: işbu başlığın açılma amacı giyim tarzı fotoğraftaki gibi olan insanlarımıza kimsenin ahlak dersi verme hakkının olmadığına dikkat çekmek ve dini kendi emelleri uğruna ağızlarına dolayan tehlikeli dincilere dikkat çekmektir. "burası müslüman ülkesi, bu nasıl giyinmek böyle" diyen insan gerçek bir dindar olamaz. dindarların ve islamın imajı bu insanlar yüzünden çok zedelendi.

  bahsi geçen avukatı tanımam etmem. ne reklamı? iyi misiniz?

  edit 2: bu adam da daha kısa etekli farklı bir kızın fotoğrafını paylaşarak kendince hakimi haklı çıkarmaya çalışmış. neresinden tutarsan tut elinde kalan bir zihniyet.

  https://twitter.com/…tatus/1134065541017231360?s=21
  https://eksiup.com/p/mv20679pyzgc
 • (bkz: 15 cm)

  kararı zaten desteklemiyorum ama gerçekten dün ile bugün aynıysa ve itiraz edilen etek boyu bu ise, sıkıntı baya büyük demektir.

  helal olsun avukata, gurur duydum. meslek hayatı boyunca böyle kararlı ve dimdik durur umarım. yolu açık olsun.
 • hakime gel mq!..

  nefsine hakim olsun önce.
 • yobaz hakimin beğenmediği ama gayet sıradan bir kıyafettir.
  bugün buna itiraz eden yarın kısa kollu kıyafete itiraz eder. bu yobazlara pabuç bırakmadığı için kutluyorum kendisini.
 • 2015 yılından önceki mevzuatta şöyle bir madde var,

  kolsuz ve çok açık yakalı gömlek, bluz veya elbise ile streç, kot ve benzeri pantolonlar giyilmez. etek boyu dizden yukarı ve yırtmaçlı olamaz. terlik tipi (sandalet) ayakkabı giyilmez.

  bu madde 2015 yılında değiştirilmiş. yeni mevzuatta sadece "kılık kıyafet mesleğin onuruna uygun olmalıdır" gibi yüzeysel ifadeler var. o yüzden bu hanımefendinin kılık kıyafetinin uygunluğu yoruma açık; bence daha çok manavgat'ta akşam yemeğine çıkar gibi giyinmiş, adliyede duruşmaya çıkar gibi değil. etek boyu dizden yukarıda olabiliyorsa bunun sınırı ne? kim belirleyecek bunu? sorun sadece etek de değil, bir avukatın terlikle duruşmaya çıkması bana kalırsa pek uygun değil. uygun olduğunu savunan varsa da bunun sınırını belirlemek zorunda, belirlemezseniz erkekler de parmak arası terlik giyip çıkar oraya.

  merak edip başka ülkelerin avukatlar için belirlediği dress codelara baktım ve dizin bu kadar üstünde olan etek görmek pek mümkün değil. buna yakın olanlar da çorap giymişler. duruşmaya terlikle giden bir tane bile avukat görmedim zaten. bluzun salaşlığı bambaşka bir konu ama o en azından diğerleri kadar sırıtmıyor. düşündüğünüz şeyleri savunurken ideoloji maymunu olmayın, bu kılık kıyafet dışarıda giymek için gayet hoş ama düpedüz o duruşma salonuna aykırı.
 • avukat hanımın eteğinde bir anormallik yok fakat giyimi bence mahkeme için fazlasıyla lakayıt. çıplak bacaklar, çıplak ayaklar, açık ayakkabı falan ciddiyetsiz bir giyim tarzıdır. oldu olacak o açık ayakkabılar yerine de bildiğin şıpıdak terlik giyseymiş. bırakın adliyeyi falan çoğu özel sektör firması böyle giyinseniz hop noluyor, plaja mı geliyorsun der. avukat hanıma tavsiyem mesleğinin ciddiyetine uygun şekilde giyinmesidir. etek öyle çıplak bacakla, plaj ayakkabısı ile giyilmez bu tarz iş ortamlarında.
 • sırf etek değil, genel görünüm komple yanlış bence. salaş bluz, kısa etek, sandalet, bakımsız saçlar vs. sayfiye yerinde gezer gibi giyinmiş hanım kızımız. abd'de böyle bir kıyafeti hiçbir kadın avukatta göremezsiniz, jilet gibi giyinip gelir hepsi mahkemeye; çünkü bilirler ki avukatla ilgili uyanan intiba, müvekkili doğrudan ilgilendirir!