• avukat veya doktor kişiyle tanışınca, "ulan hazır avukat/doktor bulduk, bir iki soru sorayım da merağım geçsin.hem de beleşe avukatlık/tıp hizmeti alayım" mantığı içeren sorulardır.
    -şimdi ben adam öldürsem kaç sene yerim.
    -ehe, şey, ağır tahrik varsa fazla yemezsin.

-sol yanımda öteden beri bir ağrı var.
    -aşk yarasıdır bu ilaç kapatmaz.

şeklinde soru ve cevaplar içerir.

not: doktor, avukat değilim.
  • "elimden her işi gelir" diyen insanlar haricindeki her profesyonel meslek grubu ile karşılaştığımda bir şeyler sorasım geliyor. merak işte canım kardeşlerim. merak kediyi öldürdü.
  • bir doktor olarak sıklıkla maruz kaldığım muameledir. ama insanları bu konuda mazur görüyorum. çünkü devlet okullarında ve devlet üniversitesinde okuduğum için benim bu memlekete borcum olduğunu düşünüyorum.
  • haftaiçi başıma gelmiş olaydır. adam boşanma ile ilgili soru sordu. cevapladım. sonra da bizim "kızla damadın avukatları da öyle demiş zaten" dedi.

adam benim gerçekten avukat olup olmadığımı mı test etti, çocukların avukatlarını mı test etti, çocukları mı test etti yoksa laf olsun diye mi sordu anlamadım. ama sürekli olan şeydir.
  • avukat kısmı tamam bir de ceza konusunda tecrübelisini arıyor.

maşallah maşallah. sonra avukatlar rererö.
  • muayenehane ve ofis dışında sorarsanız bir zararı yoktur, içinde sorarsanız göçersiniz.
  • -şimcik benim emminin oğlu benzinlikte adam vurdu ve kaçtı ve gitti dedi ki ben yaptım ne olur?
    +yine de ceza alır amca.
    -he öyle oldu zaten.
    ...
hesabın var mı? giriş yap