şükela:  tümü | bugün
 • olay, samsun'da gerçekleşmiş.
  samsun'da cep telefonu ile halk otobüsünde 27 yaşındaki avukat g.t.'nin etek altı görüntülerini çektiği iddiasıyla asliye ceza mahkemesinde tutuksuz yargınanan polis memuru ali k.'ya, 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. mahkeme, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. cezayı az bulduğunu söyleyen avukat, ağır ceza mahkemesine itirazda bulundu.
  samsun barosu'na kayıtlı avukat g.t., 7 ay önce, atakum ilçesindeki evinden çıkıp ilkadım ilçesindeki işyerine gitmek için halk otobüsüne bindi. otobüs, ilkadım ilçesi cumhuriyet caddesi'ne geldiğinde avukat inmek için koltuktan kalktı. g.t.'nin arkasındaki koltukta oturan samsun emniyet müdürlüğü'nde görevli polis memuru, evli ve 2 çocuk babası ali k. iddiaya göre, elindeki cep telefonuyla avukatın etek altı görüntüsünü çekti. bunu fark eden g.t., polisten cep telefonunu istedi. bu sırada şüpheli cep telefonundaki görüntüyü sildi. g.t.'nin şikayetin ardından şüpheli, meslektaşları tarafından gözaltına alındı. ali k.'nin cep telefonu siber suçlar şube müdürlüğü tarafından incelendi ve sildiği etek altı görüntüler geri getirildi. ayrıca otobüsün güvenlik kamerası ve görgü tanıklarının ifadesinden de iddia doğrulandı. polisteki işlemleri tamamlanan ali k., sevk edildiği adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  samsun asliye ceza mahkemesi'nde 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan hakkında dava açılan ve açığa alınan tutuksuz sanık ali k., karar duruşmasında hazır bulundu. mahkemede ifade veren sanık, "sabah işe gelirken cep telefonumla zaman geçirmek için oyalanıyorum. telefonum akıllı telefon olduğu için kamerası açık kalmış. ismini sonradan öğrendiim müşteki bana yakın mesaede ayakta duruyordu. daha sonra otobüsteki bazı kişiler tarafından avukat uyarıldı. bana döndü ve 'siz sapık mısınız? ne yapıyorsunuz? benim görüntülerimi mi alıyorsunuz' dedi. bana yüksek sesle bağırınca ben de panikledim ve telefonumdaki ne olduğunu bilmediğim görüntüleri sildim. bilinçli olarak suç işlemedim" dedi.

  daha sonra ifade veren avukat g.t. ise, "otobüste bulunan ve emniyet'te tanık olarak dinlenen kişiler beni uyardı. arkama döndüğümde elindeki telefonu eteğimin altına gelecek şekilde ve kamerası açık halde görüntümü çektiğini gördüm. cep telefonunu istedim. kendisinin polis olduğunu ve arama iznimin olup- olmadığını sordu. daha sonra otobüsten inmeye çalıştı. otobüsteki görgü tanıkları 'biz gördük. telefonunuzu verin' diye beyanda bulununca sanık polis kimliğini çıkarıp 'telefonumu vermiyorum' dedi. otobüs şoförü de kapılarını kapatıp polisi aramamı bekledi. otobüsün ön tarafına giden sanığın cep telefonundan bir şeyler sildiğini anladım. telefonla uğraştıktan sonra telefonu önüme atıp 'al şimdi bak' dedi. ancak ben telefonu elime almadım. şikayetçiyim" diye konuştu.

  ifadeleri tamamlayan hakim, sanık ali k.'yi 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıp, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

  sanığa verilen cezayı az bulduğunu söyleyen avukat g.t. ise, ağır ceza mahkemesine itirazda bulunduğunu söyledi.
  `:http://www.yurtgazetesi.com.tr/…kalandi-h62563.html`
  düzelti: s harfinin eksikliğini uyarılar sagolsunlar. düzeltildi
 • (bkz: avukat g.t)
 • imam osurursa cemaat sıçar , bu nasıl bitmek bilmeyen cinsel açlık arkadaş ya, adam evli çoluğu çocuğu var.hadi herşeyi geçtik bu kadar farklı tadlara meraklı isen verir parası ile yaparsın her fantaziyi.
 • polis ilkadımı atmıştır.

  şaka bir yana kimi devlet kurumlarındaki ilişkilerin dallası geçtiğini gördüğüm için beni şaşırtmayan bir olaydır.
 • o otobüsün şoförünü ve avukatı uyaran milleti tebrik etmek lazım.resmen anında kenetlenmişler.

  yoldan geçeni polis diye alırsan böyle olur.
 • avukat (mağdur hanımefendi): g.t.
  polis memuru (yavşak ibne): ali k.

  ilginçmiş...

  bir diğeri de, son zamanlar da adana'ya karşı sesini pek duymadığımız gariplikler şehri samsun...

  bunlar işin bir gizli ayrıntıları tabi... diğer raslantısal garip tarafı, ve tabi de asıl konu söz konusu hadise... nasıl bir namussuzluk halidir ki bir polis memuru böylesi alçalabilecek hareket sergiler.. bu ne lahn..? en azından bu cezadan sonra görevinden alınmıştır inş... hükmün geriye bırakılması vs. durumlar umarım göreve iadesini gerektirmez. cehaletimi verin bilemedim.
 • zamanında bir emniyet müdürü hayıflanarak “annesi vesikalıları bile polis yaptık” demişti canlı yayında...
  bu onlardan biri galiba...
 • kadın avukat olmasa ve sıradan bir kadın bu olaya maruz kalsa üzeri çok kolay örtülecek bir mevzu, ne yazık ki şu an ki polislere bakıldığında bu herif gibi yüzlercesi olduğuna şüphem yok, mülakatlarda çok tuhaf adamlar polis olarak çıktılar.
 • çetin cevize çarpmış bir adet sapık içeren olay.
 • eceli gelen bir köpeğin cami duvarına işemesi hadisesidir.