• bugün anadolu adliyesinde yaşanan olaydır.

söz konusu hakim, bayan avukatın eteğinin dizinin üstünde olmasına takılmış, hatta fotoğrafının çekilmesini talep ederek istanbul barosuna gönderilmesini istemiştir.

link oluştuğunda size link de ekleyeceğim. inanılmaz bir olay... geldiğimiz nokta bu...

edit: etek boyu tartışması hakkında

edit 2: aynı hakimin daha önce de bir avukatı tekme tokat dövdüğü anlaşıldı... demek ki hakimimiz avukatlara tamamen düşman. nasıl adaleti yerine getirelim bu şekilde, bir de avukatlara laf edersiniz? tekme tokat dayak

edit 3: bu arada baro başkanının da katılımıyla protesto gerçekleşmiştir. hakimin hakkında da soruşturma açılmış. artık "hakim haklı yazıp durmayın".

edit 4: son haber: görevden uzaklaştırma kararı...uzaklaştırma kararı
  • ne kadar terbiyesiz bir tavır ,ne kadar kötü bir muamele .bunu yapan hakim hiç mi utanmamış kendinden merak içindeyim.bir kadına ya da bir insana böyle davranma hakkını kendinde nasıl buluyorsun ? ülke bu haldeyken ,adaletsizlik başını almış gidiyorken gerçekten tek sorunumuz etek boyu mu olmuş ?? yazık gerçekten çok yazık !!!
  • aklıma malum valinin azarlaması üzerine kalbi dayanmayan ve aramızdan göçüp giden halil serkan öz'ü getirmiştir.
  • hakimin davranışını garip bulmakla beraber mevzuatta gerçekten etek boyu ile ilgili bir madde olup olmadığını merak ettiğim konudur.

eğer varsa hakimden önce mevzuatı gömmek gerekir diye düşünüyorum.
  • hakime sormuşlar: “avukatın etek boyunu mesele ettiniz, lakin az önce sizi ziyaret eden kızınızın eteği daha kısaydı. bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” hakim: “ee, yakışıyor gavurun kızına ama”

not: burada atıf yapılan kişi ve kuruluşların gerçek hayatla ilgisi bulunmamaktadır
  • hiç kimse mevuzata uygun giyinmiyor, aynı hakim erkeklerin ceket giymemesine takılmıyor ama bayan avukatın etek boyuna takıyor. başka bie meslektaşın da küpesine takmış.

edit: mevzuat şapka kanunu gibi uygulanabilir nitelikte değil arkadaşlar. avukat da özeldir bu arada, makbuz kesiyoruz her şeyimizden kendimiz sorumluyuz bazıları hakimleri bizim patronumuz sanacak kadar da cahil ve bunu buraya dambur dumbur yazmaktan çekinmiyor. kaç defa bunalıp cübbesiz duruşmaya katılan hakim gördüm, o da insan biz de insanız sonuçta, herkes işine baksa sistem bu kadar korkunç olmazdı zaten... tekrar ediyorum, biz memur değiliz, kamu görevlisi değiliz.

bu arada, meslektaşlardan biri "sizin de sakalınız var" diyince hızlıca sakalını kesip gelmiştir.
  • (bkz: link var mı?)
  • kurumsal bir hayatın içinde kamuda görev yapıyorsun? 15 nedir kardeşim ? on beş ?
    kesinlikle daha özenli kıyafetlerle bu meslekler yapılmalı. kara çarşaf ile bu mini arasında hiçbir fark göremiyorum. twitter dediğimiz sikimsonik platform yine bir insanımızı haksız yere harcadı.
  • + niye gülüyorsun ?

- duvarda etek boyu ölçüleri yazıyor, ona gülüyorum.
  • bir de bu zihniyetteki hakimlerden cinsel suçlara ceza vermelerini bekliyoruz. bizimkisi hayal dünyasında yaşamak. etek kısa mı kesin tecavüzü hak etmiştir diye düşünmeyeceğini hiç sanmıyorum.
329 entry daha
hesabın var mı? giriş yap