şükela:  tümü | bugün
  • müvekkilin roman yazmasıyla sonuçlanabilecek durum.
  • büyük bir bölümünü okudum. umarım hayatınızdan babanız dahil nahoş sıfatlarla ifade etmek istediğim insanları çıkartıp, yeni ve güzel bir hayata başlarsınız.
  • özet: bir akraba kavgası sırasında arayan giren yazarı yaralamışlar. bunun üzerine bir avukata gidip tazminat talep etmiş. avukat vekalet için para almış ancak davayı takip etmemiş. sonra davayı yanında çalışan genç bir avukata havale etmiş, onun için de ayrıca para istemiş. yazarı da avukat katibi gibi kullanmış. avukatlar davayla ilgili evraklara da bakmamış zaten. yazar uyanınca biraz da babasını dolandırmışlar.
    bu arada avukatların hukuki olarak yaptığı işlerin çoğu da yalan yanlış işler. bugüne kadar nasıl bu meslekten para kazandıkları meçhul.

(bkz: dallas)
  • durumum vardı okudum.

müvekkilin babasının neden her istediklerinde para verdiğini anlayamadım.

işler yoluna girdiğinde dönüp avukatlara bir dava açılması gerekir.

yasal olarak avukat tutma zorunluluğu da yok. gidip mahkemeye bu kadar evrak sunulduğunda elbette bir şeyler çıkacaktır.
  • rezalet gibi rezalettir.

devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
  • yazının tamamını okudum, bu süreçte sizi yaralayan şahıstan hiç şüphelenmediniz mi ? küçük bir yerde yaşıyorum diyorsunuz, malı mülkü olan adam yaralamayı bilen biri bu ne idüğü belirsiz avukatları da kolayca satın almış olabilir. enteresan bir hikaye, o baba neymiş öyle ya evlere şenlik...
  • avukatın mensup olduğu baroya şikayette bulunmak, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmak ve de zararlardan kaynaklı tazminat davası açmak ile çözülebilecek meseledir. baro disiplin kurulunda avukatın ruhsatının iptaline kadar gider bu iş. tazminat davası da iyi yürütüldüğü takdirde faiziyle birlikte zararın karşılanması suretiyle hallolur bu iş.
  • avukat hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını artı hukuk mahkemesinde avukata karşı maddi tazminat davası açılmasını gerektiren ihmaller zinciri.
  • okurken bile sinirlerimi zıplatan olay. başıma gelse nasıl tepki verirdim bilemiyorum. devamını merakla bekliyorum. inşallah o orospu çocuğu avukatlar sadece donlarıyla ortada kalmıştır.