• büyük bir bölümünü okudum. umarım hayatınızdan babanız dahil nahoş sıfatlarla ifade etmek istediğim insanları çıkartıp, yeni ve güzel bir hayata başlarsınız.
  • durumum vardı okudum.

müvekkilin babasının neden her istediklerinde para verdiğini anlayamadım.

işler yoluna girdiğinde dönüp avukatlara bir dava açılması gerekir.

yasal olarak avukat tutma zorunluluğu da yok. gidip mahkemeye bu kadar evrak sunulduğunda elbette bir şeyler çıkacaktır.
  • rezalet gibi rezalettir.

devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
  • yazının tamamını okudum, bu süreçte sizi yaralayan şahıstan hiç şüphelenmediniz mi ? küçük bir yerde yaşıyorum diyorsunuz, malı mülkü olan adam yaralamayı bilen biri bu ne idüğü belirsiz avukatları da kolayca satın almış olabilir. enteresan bir hikaye, o baba neymiş öyle ya evlere şenlik...
  • avukatın mensup olduğu baroya şikayette bulunmak, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmak ve de zararlardan kaynaklı tazminat davası açmak ile çözülebilecek meseledir. baro disiplin kurulunda avukatın ruhsatının iptaline kadar gider bu iş. tazminat davası da iyi yürütüldüğü takdirde faiziyle birlikte zararın karşılanması suretiyle hallolur bu iş.
  • avukat hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını artı hukuk mahkemesinde avukata karşı maddi tazminat davası açılmasını gerektiren ihmaller zinciri.
  • bu memlekette bir emlakçıya, iki avukata güvenilmez..
  • evlenme hazırlığı içinde olan bir çift trafik kazasında ölüp cennete gider. damat adayı durumu görevli meleğe anlatarak evlenip evlenemeyeceklerini sorar. "bir bakayım" der görevli melek. aradan 3 ay geçtikten sonra görevli melek mağdur çifte sevinçli haberi vermek için "her şey ayarlandı. sizi evlendirebiliriz" der. genç çift "şey... biz düşündük de, acaba evliliğimiz yürümezse bizi boşayabilir misiniz ?" görevli melek son derece kızgın bir şekilde; "siz manyak mısınız? cennette bir imam bulabilmek için 3 ayımı verdim. avukat bulmak ne kadar sürer tahmin edebiliyor musunuz?"

arkadaşa geçmiş olsun. türkiye de eline düşülmemesi gereken meslek gruplarından birisi avukatlık. iki tarafı dinlemeden ve olaya hakim olmadan ahkam kesmek doğru değil ama okurken "yok canım o kadar da değildir" demiyorsak bir sorun olduğu kesin.
hesabın var mı? giriş yap