şükela:  tümü | bugün
  • kork nisanin besinden okuzu ayirir esinden atasozu de aslinda soguklarla degil avukatlarla ilgili bir atasozudur. okuzun, esinin avukatinin iyi olmasi sonucunda korktugunun basina gelerek bosanmasi hadisesidir.
  • atatürk 5 nisan 1923 günü ankara barosunu* açmış ve adaleti türk avukatlarına emanet ederek, bu günü de avukatlar bayramı ilan etmiştir.olay sonradan cıvıtılmış bayramların fazlalığı bahanesiyle altın,dolar günü gibi bir gün olarak 79 yıldır tüm yurtda ve yavru vatan kuzey kıbrıs ile dış temsilciklerimizde törenler ve fener alaylarıyla kutlanılanmaktadır***
  • meslek mensuplarınca dahi hatırlanmayan gündür. kutlu olsun.
  • avukatların yüz karası olarak varlığını geçen gün öğrendiğim ya da daha önce öğrendiysem bile unutmuş olduğum gün. yapsaydık şöyle bir veliefendi hipodromunda geçit resmi, cüppelerle...
  • istanbul barosunun bokunu cikardigi spam sms kullanimi sayesinde haberdar oldugum mesleki gun. ama bana hergun avuktalar gunu oldugundan zerre sallamadim. bu vesile ile sozlukteki meslektaslarimin gununu tebrik eder, onurlu calismalarinin karsiligini maddi manevi alabilmelerini dilerim.
  • geçen yıla kadar kadıköy evlendirme dairesinin iğrenç ışıklandırması ve garip müzik grupları eşliğinde bikaç kanepe, biraz içki ve bol hukuklu sıkıcı muhabbetlerle kutlanan bir gündü. akşam kıyafet mecburiyetli yemekli balo falan olurdu. ama bu yıl ortada bişi görünmüyor pek. istanbul barosunun da yaşgünü olduğundan klasik müzik konseri ve söyleşiler falan varmış bi tek. neyse, zaten şimdi o kadar avukatı aynı anda çekemezdim ne yalan söyliim..
  • her sene 5 nisan'da olduğu gibi tüm yurtta, yavru vatan kıbrıs ve dış temsilciliklerde çoşkuyla kutlanmaya başlayan gün.
    sabahın 6'sında turkcellin atmış olduğu mesajla kutlamaya başladım ben misal, 1000 sms hediye vermiş bugün için, allah razı olsun. yılda 1000 sms atan adam değilim lan ben.
  • turkcell'in 1000 sms hediye ettiği* baronun sadece tebrik mesajı gönderdiği gün. aidatları sektirmeden toplarlar ama kutlama diye bir sergi açar, bir de istanbul barosu musiki cemiyeti konseri patlatırlar. bir sene de değişklik olsun dişimi kırıcam.
  • turkcell'in bana 1000 sms vermediği gün. ne lan bu ? gerçi ben almıştım önceden, 850 sms im var şu anda ama 1000 daha verin lan bana. .
    (bkz: dayak istiyorum)
  • borçlulardan başka kutlayanın olmadığı gün.

-avgat bey bugün de sizin gününüz imiş şu benim borcu silsek eho!