şükela:  tümü | bugün
  • rte’nin açıkladığı yargı paketinden bir müjde.

yeşil pasaportlu bir ihracatçı olarak tebrik ederim. umarım ab yeşil pasaportlulara tanınan imtiyazları kaldırmaz. twitter türkiye’nin %90’ı avukat amk.
  • yozlaşmış ve bozulmuş türk adaletine ilaç gibi yarar sağlayacak açıklamadır.

ne alakaysa ...
  • bi yesil pasaport kalmıştı bu ülkede el atılmamış, onun da ab tarafindan imtiyazinin kaldirilmasi yakındır.

avrupa ülkeleri ve balkanlarda bordo pasaportun bir üstü "hizmet pasaportu"dur ve sadece bagli oldugu devlet kurumunu yurt disinda temsil edenlere verilir. yesil pasaport diye bir kategori yoktur bile.

an itibariyle yesil pasaportlularin sayisi 1,5 milyon civarinda, 4 yillik hukuk mezunlarinin, onlarin eslerinin ve cocuklarinin da dahil olmasiyla bu sayi 2 milyonu gececek
  • bir kesime diğer kesimlere zarar vermeden bir hak verildiği zaman seviniyorum. bu durum da benim için onlardan bir tanesi. biz acı çekiyoruz diye herkesin acı çekmesini isteyen bazıları var.
  • - ciddi misiniz ? etek boyuna karısmadan ama...
  • zaten bir iscilere verilmiyor bu yesil pasaport. onlar da hakli iscinin neyine gezmek!

saka* bir yana avukatlari tebrik ederim. sonucta seyahat ozgurlugu bir haktir. baskasi alamiyor diye onlarin da alamamasi gerekmiyor.

ama evet cok kiskandim :(
  • avukatlara yeşil pasaport verilecegini duyan metin feyzioğlu.
  • ödül maması olarak yeşil pasaport. amına koyduğumun memleketinde, darbeci dediğiniz götveren bürokratlarla, memurlarla kolkola senelerce memleket idare ettiniz. hepsi fetö soruşturmasından kaçarken yurtdışına yeşil pasaportlarıyla kaçtılar.

siz önce "devlet için hizmet edenlere mahsus" yeşil pasaportu götünüze sokun sonra istediğinize dağıtın. çünkü devlete hizmet edenler her zaman güvenilirdir değil mi? o yüzden yeşil pasaport sahibi kişilerin vize gibi bir tür sorgulamaya tabi tutulmasına gerek görülmez.

not: bordo pasaportuma hayal bile edemeyeceğiniz süreler için vize alabilen bir insanım. mesele yeşil pasaportun bir ayrımcılık olmasıdır. biz orospu çocuğuyuz g.tüz biz zaten
  • ulan daha bu devletin memuruyken zabıt katiplerine verilmeyen yeşil pasaport ne diye avukatlara sebil dağıtılıyor. ki avukat dediğinin zaten parayla turayla, vizeyle işi yok. saçmalık.

bu arada o paketin içinde uzlaşmanın kapsamı genişletilecek diye bir şey gördüm. yrrağa yan bastık. onca işin arasında gelsin yine kesinleşmiş dosyaları ele almalar, infazı yarıda kesip hükümlüyü dışarı salmalar. soranlara rahşan affını kötülersin ne olacak. yeter ki hükümlü kardeşlerimiz mağdur olmasın gerisi mühim değil.
  • ne alaka ulan ya. illa özel üniversitde hukuk mu okuyalım. avukatların bi saygınlığı mı var devlet görevi mi var? twitter 20 yaşında pelinsu avukat dolu, ayrıcalığı ne onların vizesiz seyahat edecekler.

resmen saçmalıklar ülkesi.

edit: mesaj kutusu küfür eden kudur falan diyen avukatlarla doldu. al işte haksız mı şimdi düşüncelerimiz...