• nefret ediyorum, nefret, kimin bedduasını aldım da düştüm bu mesleğin çukuruna.
  • çok “çekirdek“ bir tanım yapayım:

bu mesleğin sınavı icra daireleridir.
  • 35 yaşından küçükler için instagram hikayesi çekme ve yayınlama uzmanı
  • en büyük düşmanı müvekkileri olan meslek grubu. işi bi iki celsede bitirirsin ne yaptın ki derler, senelere sürer kötü avukat derler. para vermemek için mutlaka bir bahaneleri vardır, heralde avukatların hayrına çalıştıklarını düşünüyolar amk anlamadım ben.
  • her ne kadar türlü karaktersiz mesleğimize doluşmuş olsa da ; ülkemizde iyi insanların onurlu bir şekilde yapabildikleri son meslektir.
  • avukatlık kabul görse de avukatlardan hazzetmem.
  • hukuk yazmak isteyen genç kardeşlerim için başımdan geçen bir olayı anlatayım. yakın bir akrabam iyi kazanan bir avukat. yanında beş altı genç avukat çalışıyor. bir iki de mezun olmuş stajyer. hepsine kabadayıca yaklaşırken sekreterine - ki emekliliği yaklaşan bir teyze- nasıl kibar anlatamam. dayanamadım sebebini sordum. sekreteri için " o benim elim ayağım, yetişmiş iyi sekreter bulmak ne kadar zor biliyor musun sen? " dedi. sonra çenesiyle içerideki avukat gençleri gösterip "bunların alayı gitse bir hafta geçmez yerlerine daha iyisini bulurum" dedi. hem akrabamın tavrına kızdım hem o genç çocukların haline üzüldüm. bu arada bu anlattığım istanbul'da oluyor. dolayısıyla iyi sorup soruşturun hukuğa girmeden, ya da girdiyseniz ne yapmanız gerektiği öğrenin. bu memlekette yaşamak hayatını kazanmak zor güzel kardeşim.
  • anladığım kadarıyla artık ayağa düşmüş mesleklerden birisi.
  • -yüzlerce sayfalık dökümanları bir çırpıda okumak,

-muhattap olduğun bir insanı 5 dakikada analiz etmek,

-kriz yönetiminde üstün başarı sahibi olmak,

-iddiaları göğüsleme becerisi ve cesur olmak,

-insanları gereksiz yere yargılamaktan kaçınmak,

-vakıaları basit bir üsluba tercüme edebilmek,

-ikili ilişkilerde kendisini karşı tarafa enjekte edebilmek,

-hayat gerçeklerinin merkezinde olarak yaptığı her işte katma değer sağlamayı hedeflemek,

-herhangi bir olayı somutlaştırmak, ağızdan ve kalemden çıkan sözcüklerin ağırlığını kavramak,

-paranoyak sorgular,

-huzursuz bacak sendromu,

-şeker hastalığı ve yüksek tansiyon,
hesabın var mı? giriş yap