şükela:  tümü | bugün
  • ogün sanlısoy'un ben albümünün 2. parçası.

sözleri aşağıdaki gibi olabilir. kartoneti görmeden konuşmamak lazım. lig uzun bir maraton.

"alışamadım, geceler uzun, hep bi'şey noksan
    alışamadım, yatağım dar içinde sen yoksan

karışamadım bu kalabalığa eve kapandım
    konuşamadım, kime ne söylesem yalandı

ne yapsam her şey boş gelir geçer

hayat yine aynı, yatarım yeniden
    seninle ben ayrı yerde dururken, sevinemem
    hayat yine aynı, yaşarım yeniden
    keder beni terk eder ben uyurken
    resmin hep beni sever. avunmak zor
    avunmak zor"

clark sehir'in entrysi üzerine editlenmiştir
    edit2:kartonet sevinmek dedi.
    edit üstüne edit: seninle ben "ayrı" yerde dururken...
  • klibinin ikametgah adresi http://vimeo.com/19519548 olan eser.
  • ilk dinleyişte sıradan bulduğum ama dinledikçe sevmeye başladığım yeni albümün habercisi şarkı.

sözlerini anlamaya çalışıyorum fakat ogün sanlısoy'un diğer şarkılarına göre daha kapalı bir anlatım mevcut. özellikle "seninle ben aynı yerde dururken sevilemem." kısmıyla anlatılmak isteneni çözmek biraz zor gibi sanki.
    yoksa "seninle ben ayrı yerde dururken sevinemem" mi diyor acaba? böylesi daha mantıklı geldi bana.
  • klibinde shavo odadjian'in yandan yemisi bas calmaktadir. sanirim bu abimizin dahil oldugu bir grup da var. cunku oyle bi klibi de gorup, ahaha adama bak birebir shavo odadjian'i taklit etmis hareketler bile ayni, demisligim var.
  • riff ve akorları hemen hemen guano apes open your eyes ile aynıdır.

bu ogün sanlısoy'un şarkısı ;

http://vimeo.com/19519548

bu da guano apes ;

http://www.dailymotion.com/…es-open-your-eyes_music

arka arkaya dinleyiniz.
  • ogün sanlısoy'un yepisyeni albümü ben'in çıkış şarkısı. klibi, sözleri, müziğiyle 10 numara olmuş. özellikle de 3.39'da başlayan gitar partisyonuna hayran kaldım. ogün'ün " seninle ben aynı yerde dururken sevinemem " derken ne demek istediği ise ayrı bir muamma. dinlemek lazım..
  • "hayat yine aynı, yaşarım yeniden... keder beni terkeder ben uyurken"

canım çok yandığında nasıl uykuya sığındığımı hatırlattı bana, ama kalktığında yine aynı yere uyanıyorsun tabi.

klip de performans sahneleri daha az hikaye kısmı daha fazla olsaymış daha güzel olurmuş bence, ağaca çaput bağlamak vs. sahneleri artsa daha hoş olurdu gibi.
  • dün gece disko kralında canlı performansını izlediğimde beni benden alan, işte budur dedirten parça. sabah kalkıp klibini izlediğimde, gece beni benden almış olmasaydı tekrar beni benden alabilirdi muhtemelen. vokalin girdiği kısımda canlı performanstaki gibi bas da olsaydı daha güzel olurdu ama. eksikliği hissediliyor.

dip not : biri şu basçıya pantolon versin hayrına
  • bir ogün sanlısoy harikasıdır.
  • kimse bahsetmemiş ama nedense bana girişinde bir cranberries etkisi yarattı bünyede. nakarata gelince ogün benim diyor ama nakarat çıkışı 1. sözler ve intro benziyor fazlasıyla. ha bu şarkıya hayran olmaya engel mi? engel diyeni döverler. o derece.