şükela:  tümü | bugün
753 entry daha
  • yukselen irkciligin soyle taze bir fotografi var:
    yallah iran'a, defol seni maymun!
    pis terorist!

birahane'de irkci saldiriya ugrayan iran asilli (babadan azeri, anadan fars) isci partisi senatoru sam dastyari.

malum, irkci itogullari sermaye ekonomisinin boylesi geriledigi (kuresel ekonomik calkantilarin golgesinde, avustralya bizatihi cok uzun yillar sonra buhrana resesyona resmi agizdan hazirlaniyor), yerkurede irkciligin fasizmin gericiligin guc kazandigi puslu havalarin kokusuna bayilirlar.

bir de ilk hedeflerini (bkz: sarı öküz) arada kalmis, tam taraf olmamis, tartisma goturur kisilerden secmeyi severler. (dastyari, muslumandir ama birahane'de takilir. helal gida konusundaki girisimleri destekler. cin'den para yedigine iliskin soylentiler vardir. hulasa, biraz tartismali bir kimsedir).

yeri gelmisken, bizde de simdilerde turlu turlu kafa karisikligi etkisiyle, ingiliz fasist necasetini, trump'i yehoo'layan redneck balgamlarini, alman neo-nazi kusmuklarini, le pen sevici irkci frankofon cirkeflerini destekleyen, kocaklayan adem-i biidrak maskaralar urur durur. ki bu temayulu izleyen, etud eden finans-kapital, tefeci-bezirgan, falan filan... bizim diyarda "cipras sureti"nden netice getiremeyip tikaninca. simdilerde "le pen sureti"ne filan yoneldiler malumunuz. muhafazakar, irkci enkazlari serpistirip aranje edip, kayi boyundan etiketlerle filan reklama, kampanyaya, propagandaya doymadilar. burasi da da ayri musibet.
  • ülkeye en masrafsız yoldan para transferinin nasıl yapıldığı konusunda bilgiye ihtiyacım var. sormadığım banka kalmadı ve çok büyük masraflardan bahsediyorlar. daha önce bu yollardan geçmiş birileri varsa ve beni yeşillendirirse çok sevinirim. atıyorum 40000 avustralya dolarını tek seferde en masrafsız nasıl yollayabilirim?

tanım:ülke, sözlüğü forum gibi kullandığım için özür. bilgi bulamıyorum.

edit:gelen 4 cevap üzerine ileride olur da birilerine lazım olursa diye yazayım. türkiye'de cepteteb'ten aud hesabı açtırmak ve havaleyi aud olarak transfer etmek. havale yaptıktan sonra tekrardan güncellerim.
10 entry daha