şükela:  tümü | bugün soru sor
950 entry daha
  • artik ulkeyi siken liberal yabanci dusmani sagcilardan kurtulmasi gereken ulkedir.

labour kazanir insallah mayis ayindaki secimlerde.

avustralya gibi guzel bir ulkenin insanlari bu radikal sagci yobazlari hak etmiyor.
  • sikintili bir ulke oldugunu daha gitmeden anlamistim, lakin yeni zelanda'da camiye saldırı sonrasında bariz bir sekilde gorunuyor.

oncelikle, avustralya'dan calışma vizesi aldim. göçmenlik şartlarına da sahip biri olarak bu yaz aylarına dogru bir mühendislik firmasında çalısmaya gideceğim. avustralya subredditinden bilgi alma amaciyla 'ıstanbul'dan gelecegim neler önerirsiniz' gibi bir soru sordugumda gelen cevaplar arasinda 'kendi ulkende kal', 'gelme sana yer kalmadı', 'avustralya yeterince dolu', 'kimseyi istemiyoruz', 'orası istanbul degil, constantinople' gibi mesajlar gordum.

daha gitmeden bile bugun yeni zelanda'da olan vahim olayi avustralya'nin genelinde artan faşizme bağlamamak icin bir sebep göremiyorum.

alttaki pasif agresife cevap:
    burada uzun uzun ne sorduğumu detaylı yazarak entry'i uzun ve sikici gibi göstermemek icin 'ıstanbul'dan gelecegim ne önerirsiniz' yazarak özet geçtiğimi anlayamayacak kadar sig beyinli insanlarin varligi maalesef aklımdan cikmis. bir sonraki entry'imde buraya anaokulu çocuğuna anlatır gibi daha detaylı anlatacağım.
    he bu arada gitmek icin hiç gotumu yırtmadım. konsolosluğa bile gitmeden evde scan ettigim pasaport, diploma ve cv'mi gönderdim o kadar.
  • "ıstanbul'dan gelcem ne onerirsiniz?" gibi mal bi soru sorarsaniz alcaginiz cevaplar da oyle olur. ne onercekti adam "gelirken seccadeni unutma", "gelince salyalarini akita akita bakacagin hayvan gibi saldiracagin kadinlarimiz hazir seni bekliyorlar ;)" filan mi bekliyosun? sen kendine gore cok modern bi sozlukcusun jazz dinleyip belgesel izleyen kadin haklarini olumune savunan cok cool bi insansin ama disardan bakinca hepimiz ortadoguluyuz, adam senin ne kadar da farkli oldugunu 99% gibi olmadigini anlamaya caliscak he mi? ıstanbuldan gelcem ne onerirsiniz. gelmemeni oneririm ben de boyle mal sorular sormaya devam edeceksen.

ayrica son yazdigin cumleden sonra gelirsen adam degilsin. hem gelmek icin gotunu yirt sonra da ya bunlar hep irkci, bizi horgoriiyler vs vs diye agla. gelme o zaman? niye yirtiyosun gotunu?
  • gün itibariyle 5 yıl sonra iş sebebiyle veda ettiğim ülkedir. bu 5 yıl boyunca küresel terörizmin dünyanın geri kalan her yerinden daha huzurlu bu toprakları ne zaman vuracağını beklerken olabilecek en kötü şekilde vurduğunu en vahşi şekilde gördük.

artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
  • yaklaşık 1 yil 1 hafta once terk ettigim ulke. couldn't be happier :)
    neyini ozluyorum? sağlıklı yemeklerini, insanlarla konuşup anlaşmayi.
    genel anlamda insanini ozlemiyorum. egitimli top 10-15% kesim dışındaki herkes leş. biraz elitist oldu ama gerçekler böyle.

comarlar yazmadan once soyleyeyim, vatandasiyim, gitmeden en son yilki brut maasim 105-110 bin dolar civariydi. önümüzdeki seçimlerde de oy atacağım. siktirsin gitsin liberaller artık.
4 entry daha