• cok ciddi sekilde kuraklik yasayan ulke. (ozellikle victoria ve nsw) aylardir hemen hemen hic yagmurun yagmadigi ve cok yakindada yaz mevsimiyle beraber aylarca daha yagis beklenmeyen ulke. hatta gazetelere gore kuraklik yuzunden avlanamayan kangurular daha fazla yerlesim yerlerine yaklasmakta ve bazen insanlara saldirmakta. araba yikamanin (hortumla) bahce sulamanin yasak oldugu ve gazetelere yakinda bir ust seviye onlemlerin alinacagi soylenen ulke.
  • bugünlerde türkiye'de sadece ankara üzerinden ulaşılabilen ada..
    izin çıktı mı; yollar açılır.. isterse daha da bir down under olsun, yedi kat kazılır, gene varılır!..
    uzak ada, hayalim kıta..
    kapını çalıyorum; "kim o?" de bana!..
  • uzagim, yakinim, emelim, hayalim, özlemim, bilinmezim, yolum, baslangicim.. içinde sevdigim..

gidecegim ada..
    bekliyor..
    beklettiriyor..
    ey güzel ülke, uzak ülke.. ey bilmedigim ülke!..
    bütün sokaklarim sana dogru!..
  • 2004 olimpiyatlarındaki aussielerin rekorlarının yakın cekimlerini dvd set haline getirip, tele-market sistemiyle satmaya başlamalarıyla, beni bi kez daha şaşırtan ülke...
  • nerdeyse yılın 9 ayı yaz olan bununla birlikte her 3 kişiden birinin cilt kanseri olma riskinin olduğu ülke
  • ucakla 22 saat uzaklikta bulunan, 14 milyon nufusu olan ve avrupa kadar olan ulke.
  • günleri, dakikaları, saniyeleri, an'ları tek tek saydıran hayalim kıta, kocaman ada..
    geri sayımın şimdiki tek anlamı..
  • bütün dünya da bilinen sıcak imajı yalandır bu ülkenin... melbourne istanbulmevsimlerini yasar, sydney antalya mevsimlerini...
    sırf kuzey kutbuna göre cok güneyde kalıyor diye burada hep günes var sanıyorlar ama, aslında ingiltere yağmurlarını aratmayacak kadar yağışlı, bizim rüzgarları özleticek kadar soğuk bir ülke...
    dizilerdeki 4 mevsim surfcüleri cok ama onlar insan diil, bu havada cıbıl cıbıl spor askıyla dalgalardalar...
  • rüyada görüldüğünde, hayatınızda güzel değişiklikler olacak şeklinde yorumlanan ülke.
hesabın var mı? giriş yap