şükela:  tümü | bugün
  • 15-28 ocak 2018 tarihlerinde oynanacak gelecek sezonun ilk grand slam turnuvası.

https://ausopen.com/
  • tek kadınlarda kuznetsova ve jankovic'in sakatlık nedeniyle katılmayacaklarını açıkladılar. serena katılacak oyuncular listesinde açıklanırken, vika yoktu. ama vika daha sonra organizasyondan wild card talebinde bulundu. kuvvetle muhtemel alacak da.
  • maria sharapova'nın da yerini alacağı grand slam turnuvası. 2008'de tek kadınlarda kupayı kucaklamışken sezonun başlangıcı ile birlikte tekrardan melbourne'de olacak. başarılar dileyerek, güzel bir organizasyon olmasını umuyorum.
  • turnuvada 2 kez şampiyon olan azarenka ana tablo için wild card aldı.
  • ''...gelecek sezonun ilk grand slam turnuvası.'' mı?

hepi topu dört 'grand slam' turnuvası var zaten ve her yılın ilk grand slam'i nedense 'avusturalya'dır.
    ben mi yanılıyorum?
  • çok garip geçecek turnuva. nadal, djokovic, murray, wawrinka sakat. federer tam kapalı kutu, ne yapar kestirmek güç. zverev desen grand slamlerde patlıyor. krygios'tan bi bok olmaz. açıkcası ben dimitrov'dan bir şeyler beklemekteyim.
  • tek kadınlar finali vika vs serena olsun, hatta serena da ilk turda sharapova çomariçesini çeksin istiyor insan.
  • 2018 erkeklerde resmen next gen atp'ye çalışacak olan turnuva. fedex ve/veya dmitrov şov olmazsa tabi. djoker, murray, wawrinka yok, bunu göz yaşları içerisinde yazıyorum ama rafa'nın da olmama ihtimali yüksek duruyor...

bayanlarda serena, azarenka ve sharapova'yı merakla takip ediyor olacağım, bakalım "the comeback"i kim(ler) yapabilecek...

olm rafa n'olur iyileş lan!
  • novak djokovici görebilmek için final bileti aldığım ve kendisinin sakatlığından sebep çekildiğini öğrendiğim turnuva.

avustralya açık tenis turnuvası 2017de de aynısı oldu ne yazık ki. djokovic’in final oynayacağından ne kadar eminsem artık, sadece final bileti almıştım. çok erken elendi.

bu seneki turnuva için de, finale bilet almakla birlikte ilk tur maçlarına da bilet alayım diye düşünüyordum. böyle şanssız olunmaz. tamamen benim şansıma adam sakatlanıyor benceswh

öf!

edit: oley! djokovic çekilmemiş turnuvadan. federer vs djokovic izleyelim finalde de, tenise doyalım artık allah’ım.
  • serena williams'ın çekildiğini belirtti yılın ilk grand slam'i. hadi rus çomariçesi gene yırttın.