şükela:  tümü | bugün
  • toplam maliyeti ortalama 4-5 bin ytl'ye gelen acaba kac para ve saat(bence minimum 10 saat gunde yetmez) kazanirsaniz da bu kadar parayi cikartirsiniz muallakta olan kampanya.
  • "full-time çalışıp para kazanarak gönlünce tatil yapabilmek" gibi bir oksimoronu doya doya yasamayi vaat eden firsat. ozellikle avustralya'yi merak eden gezgin ruhlar icin oldukca ilginc olabilir.

bu imkan, avustralya'nin, turkiye'nin de dahil oldugu kisitli sayida ulkede her sene 100 universite ogrencisine verdigi work and holiday programi sayesinde saglanir. bir sene boyunca kisitli olarak calismaya veya egitim gormeye izin veren bu vize, subclass 462 vizesi olarak da gecer.

anladigim kadariyla atlas yurtdisi egitim danismanligi isimli sirketin yaptigi is, bu imkandan faydalanmak isteyen ogrencilere, 1,150 amerikan dolari karsiliginda danismanlik hizmeti vermek.

bu ucreti hakli olarak pek pahali bulup vermek istemeyenler, bu vizeye kendileri basvurabilirler. bu vize hakkinda her konuda yetkili kaynagindan en dogru ve en ayrintili bilgiyi almak icin http://www.immi.gov.au/…rking-holiday/462/index.htm adresine bakilabilir, eger takilinan bir yer olursa ankara'daki avustralya buyukelciligi'ne bir telefon acilabilir. boylece 1,150 dolardan tasarruf edilebilir.

vize ucreti, ielts sinavi ucreti gibi ucretlerden tasarruf etmek ise pek mumkun degil sanirim.

son olarak, avustralya'da yuksekogrenim gorerek veya profesyonel bir iste kalifiye bir eleman olarak calisarak (yani: bebek bakicisi veya kebapci garsonu degil) gecirilecek zaman, ilerde avustralya'yi sever de gocmen olarak (bkz: permanent resident) oturma izniyle kalmak isterseniz de size puan kazandiracak, faydali olacaktir.
  • avustralya büyükelçiliği'nin sayfasında dış işlerinden seçilmiş olduğunuza dair alınacak bir belgenin ibrazı istenmekte. önce okuldaki ilgili birime başvurmak gerekiyor. okulun seçtiği adayları bir de yök gözden geçiriyor ve sanırsam yök aracılığıyla aldığınız belgeyle vizeye başvurabiliyorsunuz. o zaman bu aracıya ne gerek var? onların en olsa yapacağı şey size iş bulmak olabilir. teknik olarak programa katılmak için kesinlikle bir aracı kuruma ihtiyaç yok, ama gittiğinizde alışma sürecini hızlandırmak ve iş aramak yerine işinizin hazır olması da hoş bir şey. öte yandan 12 aylık sürenin en fazla 4 ayında eğitim(study or training) alabilirsiniz. ayrıca 6 aydan uzun süre aynı işi yapamazsınız. bir de sağlık sigortası şart ki haftalık 17$ civarı bir şey bu da sanırsam(teminata göre değişir tam bilemicem ama bu 17$ avustralya'da staj yaparken istenen sağlık sigortası ücreti gibiyse böyle ki bence böyledir). ayrıca mekana göre değişmekle birlikte 450 aud'den başlayan konaklama ücreti ile 1000€ civarındaki uçuş masrafı var. bir de 180 aud vize ücreti ve 179€ ielts(bildiğim kadarıyla avustralya toefl'ı kabul etmemekte fikirlerini değiştirmedilerse) ücretini unutmamak gerek.
  • türkçesi "avustralya'da iş ve tatil"dir. ya da avustralya'da çalışırken tatil yap.

"önemli notlar" kısmını okuduğunuzda eğitim danışmanlığı yapan şirketin türkçe bilmediğini rahatlıkla görebilirsiniz.

"wh programına kabul edilmezseniz ya da vizede bir sorun yaşarsanız atlas’a ödemiş olacağınız danışmanlık ücretinin tamamını size geri iade ediyoruz.."

(bkz: iade etmek)
    (bkz: geri vermek)
    (bkz: geri iade etmek)
  • oceanic flight 815'in yarisi bu motto'ya kanip, sefil oldu. sonra isler o kadar karisti ki konuyu baska bir baslik altinda incelemeye aldilar. (bkz: lost)
  • avustralya'da en vasifsiz iste bile saatine 12-15 avustralya dolarindan daha dusuk ucret verildigine pek vakif olunmaz. en azindan bati avustralya icin konusursak durum boyle. hatta staffing problemi yuzunden kapaliyiz ilanlarina oldukca fazla rastlaniyor. yetkililer de is gucu diye durmadan aglamakta. bu tabi demek degil ki avustralya herkese kapilarini acmis.. ama sonuc olarak dunyadaki en yuksek yasam standartina sahip bir kac ulkeden biri olan avustralya'da hem egitim hem calisma guzel bir firsat olabilir. insanin ufkunu acabilir diye dusunuyorum.
  • 8000 dolar bir donem egitim ucreti odeyebilecek birileri bo$ gri bir formla araniyor.
    ha ingilizce kursu isterseniz... bir ay 30 gunden az 1800$ 2 ay 3600 ... bu boyle gidiyor
    bende boyle salaklik yaptim hala avustralya'dayim soylemesi ayip, hani bir donem ucretiydi 8000$ lan allahsiz danismanlik sirketi denmesin sonra.
    ayda 15 saatten az egitim alirsaniz - bye bye elinize bavulunuzu verirler sinirdisi..
    milliyetciligin tavanda oldugu bir ulkeye gelirken dunyada en cok yunan uyruklu arkadaslarin (kendi ulkesinden sonra) avustralya'da oldugunu bilipte gelin.
    is bulmadan gelmeyin. is bulursaniz biraz arastirin, cinlilerle balik temizleyip ayni ranzada gene balik istifi yatma sansiniz cok yuksek.
    issizlik cok yuksek olmasada sizden kotu durumda biri is seciminde once gelir. ( yasal yonden size ingilizcesi cok iyi degil der kurtulur)
    gidiceginiz sehir buyuk olsun oxford burda colde kasaba adida olabilir.
    calisma saatleri full time ogrencilere elbette yasak, gunde max 1-2 saat calisirsiniz toplamda 24 saat olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam.
    1 ekmek 4.5$
    1 bira 5$
    1 paket sigara 14.5 dolar (oha demeyin)
    1 kutu puding ( lan puding yok ulkede ! )

ne ruya ama.