şükela:  tümü | bugün
  • ikinci edit: ne kadar acı ki insanlar tartışma kültüründen yoksun bir konu tartışılırken konu dağıtılmaz, birileri yazmış mini etek giydirilenlerde çocuk istismarı o zaman ilk olarak konu bu değil ben entrymde bu konu hakkında bir yorum yaptım mı hayır dolasıyla bu başlığın altına konuyu dağıtmak için entry girenler bir tartışma kültürü öğrensin sonra da ad hominem yapmasında yazdıklarını ciddiye alabilelim. unutmayın başkalarınım yaptıkları sizinkileri meşru kılmaz (metafor anlamayanlar için ad hominem yapanlar biz böyle bir şey yapmadık falan der diye özellikle belirtelim metafor olduğunu kapasite meselesi tabi bazı şeyler)

edit: başlık sayesinde insanların müslümanlık hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu gördük, islam dininde dini sorumluluklar ergenlikle başlar. bilimsel olarak hiç bir çocuğun 7-8 yaşında ergenliğe girdiğini düşünmüyorum. dolayısıyla bu yapılan ailelerin çocuklarını siyasi amaçlarla istismar etmesi üzerlerinden mesaj vermek ve çocukların kullanmasıdır yoksa dini gereklilikler değil. zira avusturyada 10 yaşına kadar demiştir 10 yaşından sonra ise yasak yoktur.

avusturya hükümeti ilk okullarda 10 yaşına kadar baş örtüsü kullanımı yasaklandı.

demek avusturyada 10 yaşından küçük çocuklar ilk okulda türban takıyormuş ki böyle bir yasak gelmiş.

dikkat ederseniz 10 yaşına kadar diyor yani 10 yaşından büyükler takabiliyor ancak anlaşıldığı kadarı ile ülkede 7-8-9 yaşındaki çocuklar okulda türban takıyormuş.

gerçekten bu anlamak zor 10 yaşından küçük çocuğa zorla türban taktırmak, kelimeler kifayetsiz. 10 yaşında çocuğun yaptığı bu eylemi anlama kudreti olmadığı için kendi iradesi dışında ailesinin iradesi ile takıyordur.

açık söylüyorum 7-8 yaşındaki çocuğa türban taktırmak çocuk istismarıdır.

kaynak
  • 7 8 yaşındaki çocuğa bikini giydirmek, mini etek giydirmek, saçlarını "ebeveynin" istediği şekilde kestirmek-yapmak, küfür ettirmek, pipisini ortalıkta gezdirmek (plajda erkek çocuklar pipisi ortada, kız çocuklar bikiniyle dolanıyor), istemediği okula göndermek, istemediği üniformayı giydirmek, istemediği yemeği yedirmek, istemediği içeceği içirmek de çocuk istismarı o zaman.

7 8 yaşındaki çocuğun iradesi yok denecek kadar az, karar verme yetisi ise sorumluluk hissi kadardır ancak. o yüzden çocuklar "ebeveyn" ne isterse o olur.

atatürkçü isen atatürkçü, dindar isen dindar, milliyetçi isen milliyetçi, komünist isen komünist, sünetli, sünetsiz, hangi okulu okuyacağından hangi aktivitelere katılacağına kadar gelecekte hayatını şekillendirecek her şey ailenin elinde ve tam yetkisindedir.

sırf sizin hayat tarzınıza uymuyor diye insanların çocuklarını yetiştirme tarzına "istismar" diyemezsiniz. o zaman o da çıkar "7 8 yaşında çocuğu bale diye çıplak bırakıyor" der. sen de çıkar çomar diye saldırırsın.

ister kabul edin ister etmeyin. çocuklar ailelerin kararlarına göre yetiştirilir. komünist ya da faşist ülkelerde ise belli bir tipe göre yetiştirilmek istenir. başarılı olanı görülmemiştir.

küfürlerden ve tehditlerden gelen zorunlu edit: sevgili yazarlar. şurada bale yapan küçük kızlara mı sulanmışım, yoksa kız çocukları bale yapamaz mı demişim? bu yazıdan bunu anlayacak kadar gözünüz ideolojik olarak körelmiş. burada anlatılmak istenen "ebeveyn kararıdır çocuğun yetişme tarzı." siz başkalarının çocuğuna karışırsanız, başkaları da sizin çocuğunuza karışır demek istiyorum. diyorum da aslında bilal'e anlatır gibi anlatıyorum. ama doğmamış çocuğuma tecavüz edenden, annemi çarşafa (kapalı değil lan annem) sokup ırzına geçenden, atatürk heykeli fantezisi ney lan. hasta mısınız olum siz. bu nasıl bir sapıklık, bu nasıl bir gözü dönmüşlük, bu nasıl bir "sadece benim hayat tarzım" doğruculuğudur.

al işte sizi de bir ana baba yetiştirdi. kimse karışamaz ama bok gibi yetiştirmiş. belki de aynaya bakıp "niye ebeveyne bıraktınız lan böyle bok gibi bir şey oldum" düşüncesiyle küfrediyor olabilirsiniz.
  • geçen günlerde istanbul floryada şöyle bi manzarayla karşılaştım

4 tane karaçarşaflı kadın. bebek arabasında 1 yaşında bile olmayan bir bebek. kafasını siyah bi bandanayla kapatmışlar. yanlarında 4 yaşında bir kız daha ve tamamen kapalı (kafadan el bileklerine kadar )

neden biliyomusunuz? çünkü bebekten bile tahrik olunabileceğini düşünen sapık zihniyetlerin ürünü oldukları için
  • buradan gördüğüme göre 7-8 yaşındaki çocuklara hallenen mahluklar tarafından eleştirilen karardır.

sizin yatacak yeriniz yok vesselam.
  • bir çok insan farkında değil fakat şu anda avrupa'da bizdekinden daha büyük bir şeriat tehlikesi var.
    özellikle ingiltere ve avusturya'da bu oran çok yüksek.
    avrupa ülkeleri islama karşı liberal tavrını sürdürmeye devam ettikçe kimliğini yitirme riski taşıyorlar...

edit:
    başlıkta biraz gezindim de...
    ne kadar çok orospu çocuğu, anası avradı sikilesi şerefsiz piç kurusu, ne kadar çok pedofili var aramızda.

alayınızın 7 ceddini sikeyim amına kodumun evlatları... çocuğu orospu gibi giyindirmekten, bikini giydirmeye kadar salak salak bir sürü entry girilmiş. siz var ya hakikaten katıksız orospu çocuğu, soysuz arap bokusunuz. ötesi değil.

kökünüzün kuruduğunu ahir ömrünüzde göreceksiniz, kuduracaksınız, köpükler saçacaksınız.

edit 2 :
    pedofili 2 adet orospu çocuğu entrylerini silip başlıktan kaçmış, nicklerini de hatırlamıyorum. ss almadığım için üzgünüm.
  • küçücük çocuklara hallenen şerefsizlere dert olacak yasaklamadır. küçük çocukları da geçtim, her gördüğünüz et parçasına, saç parçasına hallenebilecek kadar sapık nasıl olabiliyorsunuz?
  • çocuk diyoruz ya çocuk. o yastaki bir çocuğun vücudu, saçı başı nasıl bir erkeği etkileyebilir.
    yukarıda biri "23 nisan'da çocuklarin o... gibi giydirilmesi" demiş. siz nasıl pislik insanlarsınız, nasıl bu kadar aşağlık, ahlak yoksunu olabiliyorsunuz. işte bu sapık zihniyette olduğunuz icin bir çocuğu kapatmaya çalışıyorsunuz. zihniyet sapık, çocuğu o.. gibi giydirmek nasıl bir tabirdir? defolup bi gidin artık su ülkeden. 9 yaşında çocukla evlenilebilir diyenlerde sizin gibi sapık pislikler işte. mustafa kemal'in kurduğu güzel ülkemin geldigi hale bak, mide bulandırıcı yobaz dolu.
  • islam icin bile en azindan regl olasaya kadar hiçbir gunahı olmayan ve kadinligini tamamlamamis bir insan cocuktur.
    sizin cocuklara sik kaldiran zihniyetin 10 yastan itibaren kapatilmasina sevinenlerin oldugu baslik.

kapanmak erkeklerle kadinlarda eşit olmadigi surece islam dini benim için asla adaletli ve dogru olmayacaktir. lakin çocuk kavrami gayet netken carpitarak cocuklari kapatiyorlar. eminim carpitarak kadiblari da boyle kapattilar.

az biraz akli olan birey bunu fark eder. gotu memesi acilmasina gerek yok insanin.
    dizden ve dirsekten asagisi acik sac acik diye senin nefsin kabariyorsa sen gunahkar ve sapiksin!
  • cocuklar ailelerinin kulturune gore yetistirilir ancak devlet cocuklarin "cocuklugunu" korumak ile mukelleftir. o yuzden cocuklarin bir yastan evvel calismasini yasaklar ve de cinsellestirilmesini yasaklar.

bale yapan cocuklari cinsel anlamda goren insanlar sapiktir. kucuk kiz cocuklarina turban takip sanki evlenecek yastaymis gibi davranmakta sapikliktir, bu kadar basit. siz sapiksaniz, bunu devletin mesrulastirmasini da bekleyemezsiniz.