şükela:  tümü | bugün
 • evet, görüldüğü üzere dünya büyük bir devrim döneminde, anlayışın, empatinin ve insan haklarının zirvesi, duygusal özgürlüğün yasallaşması, lgbt hakları hem kadınları ve genel olarak insan hakları için büyük bir devrimdir. ancak bir aptal bunun tersini iddia edebilir. tabii belli bir süre sonra buna ayak uyduramayan geri zihniyetli ülkeler de kendi çökme devrimini yaşayacaklar. görünen o ki doğru şeylerin olmaya başlaması zaman alabiliyor, eski lgbt bugünleri göremese de en azından gelecek nesillerdeki eşcinseller için güzel şeyler oluyor.

  haber linki
 • aşk aşktır. bırakın iki yetişkin insan ömrünü kiminle geçirnek istiyorsa geçirsin, buna hiç ama hiç kimsenin karışmaya hakkı olamaz, hatta düşünülmesi bile vicdani suç sayılmalı.

  bu sebeple medeniyetin gereğini yapmış ülkedir. darısı kendini medeniyetin beşiği gören diğer ülkelerin başına.

  zorunlu ekleme: bazı yazar arkadaşların iddia ettiği gibi kuzen ile evlenmek başlığına bırakın yazmayı daha görmedim bile. söyleyecek çok şey var ama bu kafadaki dar görüşlü ve önyargılı insanlarla tartışmayı bırakalı çok oldu. herkes aynı şeyleri düşünmez! o zaman en yakın zamanda avusturyanın kuzen evliliklerinin de yasallaştırması dileği ile mi diyeyim ne diyeyim?
 • "eskiden imam nikahı mı kıyıyorlarmış?" - random çomar.

  "faşizm"in doğduğu topraklarda yaşanması güzel olmuş, vaka-i hayriye.
 • çağdaşlık ve medeniyet yolunda ülkeler dört nala koşarken biz hala cemaatlerin karanlık dünyalarıyla uğraşıyoruz. yaşasın lgbt hakları, yaşasın batı...
 • --- spoiler ---

  (bkz: (#72635340))
  aşk aşktır. bırakın iki yetişkin insan ömrünü kiminle geçirnek istiyorsa geçirsin, buna hiç ama hiç kimsenin karışmaya hakkı olamaz, hatta düşünülmesi bile vicdani suç sayılmalı.

  bu sebeple medeniyetin gereğini yapmış ülkedir. darısı kendini medeniyetin beşiği gören diğer ülkelerin başına.
  --- spoiler ---

  işte bunu yazan ve bunu düşünen aynı kişiler (bkz: kuzen ile evlenmek) başlığına demediklerini bırakmıyorlar.
  bunu iki durum içinde demeniz gerekirken sadece işinize gelen kısmına medeniyet diyorsunuz.
  işte bu yüzden iki yüzlüsünüz.