şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ahanda burada

  avusturya, çok sevgili demokrasi aşığı türk vatandaşlarını eğer türkiye vatandaşı olmadığını kanıtlamaz ise türkiye'ye geri postalayacakmış.
 • avusturya gibi bir gavur memleketinde ne işleri var efendim.

  büyük resmi gören ve referandumda %70 evet veren her müslüman geri dönmeli.

  mantıklı bir karardır.
 • "akıllı" geçinen göçmenlerin çifte vatandaşlık durumuna istinaden, ülkenin haklı sebeple bu arkadaşları uyarması ve gerekli düzenlemeler yapılmazsa yasal olarak gereğini yapılacağının belirtildiği durumudur. ayrıca haberdeki dil sanki bu arkadaşların var olan haklarının gasp edilmesi gibi sunulmakta, yok öyle bir şey avusturya ve daha pek çok ülkede çifte vatandaşlık yasak ve bu durum açık bir şekilde belirtilmekte. son olarak (bkz: #76960371)
 • memleketlerine dönsünler çok özlemişlerdir, ileri ütopik bir demokrasi varken ne işiniz var avusturya denen kasabada hem burada reisinize çılgınlar gibi oy verebilirsiniz, dünyanın en değerli parası tl ile yazları avusturyaya gider garibanlar açlıktan sürünürken sizde bozdurup bozdurup harcarsınız...
 • --- spoiler ---
  ancak türkiye'deki yasalar, vatandaşlıktan çıkan kişilerin bir süre sonra yeniden türk vatandaşlığına başvurmasına izin veriyor. birçok türkiye kökenli göçmen, miras ve mülk edinme gibi konularda sorun yaşamamak için avrupa ülkelerinde vatandaşlık elde ettikten sonra yeniden türk vatandaşlığına geçiyor.
  --- spoiler ---

  buradan anlaşılacağı üzere adı geçen şahıslar türk vatandaşlığından çıkıp "vatandaş değildir" belgesini alıp tekrar türk vatandaşlığına geçebilmektedirler. zannımca türkiye de buna yardımcı olacaktır. çok ümitlenmeyin nasipsiz herifler. ayrıca avusturya binlerce insanı malvarlıklarıyla birlikte türkiye'ye göndermek istemeyecektir. bir şey çıkmaz bu haberlerden.
 • akp ulkeyi cok gelistirdi, turkiye super ulke diyip turk vatandasligindan cikacaklardir bir kismi. avrupa'da sol partiye oy verdiklerini soylememe gerek var mi?
 • bayat haberdir. anadili türkçe olduğu halde, bbc türkçe yazmadan haber alamayanları göstermiştir.

  avusturya’da çifte vatandaşlık tartışmaları