şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlığın karakter sınırı olmayan hali: avusturya'nın türklere yönelik çifte vatandaşlık kararı.

  kimi çomarları ağlatacak cinstendir. sonunda beklediğimiz kararlar yavaş yavaş geliyor. yok öyle avrupa'nın tüm demokrasi nimetinden yararlanıp sonra tam tersi davranmak. tıpış tıpış o istediğiniz türkiye'ye gelip o istediğiniz şartlarda yaşayacaksınız. darısı almanya'nın başına.

  --- spoiler ---

  avusturya içişleri bakanı wolfgang sobotka, avusturya vatandaşı olduktan sonra yasadışı yollarla yeniden türk vatandaşı olanlara para cezası verilmesi konusunda hazırlık yapıldığını açıkladı. avusturya basınında yer alan haberlere göre, bugün bakanlar kurulu toplantısı öncesinde açıklama yapan sobotka, yasadışı olarak yeniden türk vatandaşlığını alanların avusturya vatandaşlığının iptalinin yanı sıra, gelecekte 5 bin euro da para cezası vermelerini sağlayacak yasal düzenleme yapacaklarını söyledi.
  --- spoiler ---

  kaynak: http://mobil.hurriyet.com.tr/…aslik-karari-40431723
 • gayet de avusturya vatandaşlığını seçerler,
  çünkü avusturyalı olmaları türkiye'de herhangi bir hak kaybına sebep olmayacaktır.
  çünkü,
  herhangi bir ab vatandaşı elini kolunu sallaya sallaya burada oturup çalışabilir türk kökenli olmasına bile gerek yok.
 • iç yağlarımda bir erimeye neden olmuş haber.
 • oy kullanamaz
 • " yasadışı olarak yeniden türk vatandaşlığını alanların..." şeklinde herkesin dikkatinden kaçan açıklaması olan haberdir. çok fazla olmadığını düşünüyorum. yasadışı işlem yapan cezasını çekmesi normaldir. zannımca öyle çoğunluğu etkileyecek bir karar değildir.

  edit: bir yazar arkadaş almanya'da yasadışı türk vatandaşlığına geçenlerin çok olduğunu söyledi. fakat türkiye'den o ülkeye konu ile ilgili bilgi verilmedikçe takip edilemediğini söyledi. türkiye'nin vatandaşlık bilgisini böyle bir ortamda avrupa ile paylaşmasını beklemek saçmalık. çok fazla bir sonuç çıkmaz eğer böyleyse.
 • atarsa atsın, büyümüş ekonomisi, ileri demokrasisi , yolları ve köprüleriyle türkiye nin kapıları hep açık atılacak olan vatandaşlara, eminim ki onlar da koşarak geleceklerdir o kadar evet i boşa vermediler herhalde
 • büyüyen türkiye, güçlenen türkiye diyen orospu evlatlarının türkiye'ye geri dönmeleri halinde içimin yağlarının eriyeceği olay. umarım olur. uzaktan bunara oy vermek iyi tabi siz demokratik ülkelerinizde memnunsunuz ne de osla. türkiye'ye gelin de görelim bakayım bu ülke o yaşadığınız ülkelerin yanında ne kadar gelişmiş? o ülkeler türkiye'yi ne kadar kıskanıyor?
 • siz atın, biz bu taraftan tutarız.
  (şaka lan, ne tutucam. tutarmış gibi yapar bırakırım, karpuz gibi yarılsınlar)

  http://www.hurriyet.com.tr/…den-kotu-haber-40833576
 • haydi bakalım türkiye'ye bekliyoruz. görelim osmanlı torunlarını.
 • mağduriyet loading.
  eeeyyyy avusturya sen kimsin yaa!
  biz bunlara gereken cevabı kapılarına dayandığımızda verdik!
  oley