şükela:  tümü | bugün
  • "awaken, my love!" 2 aralıkta dinleyicisi ile buluşacak üçüncü childish gambino* albümü.
    albümden ilk single, me and your mama 10 ekim'de yayınlandı ve şarkı, psychedelic + funk dokunuşlarıyla dikkat çekiyor. bakalım albümün tamamı nasıl olacak...
  • because the internet ayarında bir iş beklerken bambaşka çıkan gambino albümü. gelen single'lardan belliydi aslında bu funk'lı soul'lu tarz ama nedense en nihayetinde yine bir hip-hop albümü bekliyordum.

neyse artıkın, dinleyip göreceğiz.

edit: ayrıca bu adam yurtdışında ayı gibi dinleniyorken buralarda neden kimse sallamıyor onu da anlamış değilim.
  • ellerini yıka da sofraya otur donald. sofra duası etmeden kesinlikle yemeğe başlamıyoruz. bugünkü duayı sen etmek ister misin don? "tüm evreni seven, göklerdeki kuşlara yemini veren, doğayı güzel bir şekilde giydiren tanrım, bütün bu yarattığın şeyler için seni överiz. bize verdiğin bu yemekler için de seni över ve sana şükrederiz. yeryüzündeki bütün kullarından gerekli yiyecekleri esirgeme. amen." "amen". ağzına sağlık. oh donald. yemekler çok güzel görünüyor. tam ağzımıza layık. aman tanrım yemeklerin tadına bakmadan sakın tuz atma. seni tembel. duyduğuma göre bazı ülkelerde sırf bu yüzden işe bile alınmayabiliyormuşsun. ağzını şapırdatmayı da kes artık. sana da çorba dolduruyorum. ekmeği uzatır mısın don?
  • aktör, yazar, yönetmen, stand-up komedyeni, dansçı, şarkıcı ve repçi donald glover aka childish gambino’nun, içerisinde rap, 70’ler hiphop, funk, soul ve r&b gibi müzik türlerini barındıran üçüncü albümü. tüm bu türleri çağdaş prodüksiyonlar ile harmanlayıp, istediği sonucu kusursuza yakın bir biçimde almış diyebilirim. bu adamın yetenekleri ve üretkenliği yüzünden resmen kendimi geri zekalı gibi hissediyorum. kıskançlıktan götümün yanması da ayrı bir olay tabii.

https://www.youtube.com/watch?v=ezbsbkqorrs
  • üzerinde bordo robdöşambr, elde martini bir yandan yeşil zeytin hüpletirken dinlemelik bi albüm. gözlerimi kapatınca böyle hayal etsem de gerçekte cereyan yapan koridorda yatıyorum.