şükela:  tümü | bugün
 • penny marshallın 1990 yılında aynı isimli kitaptan uyarlanarak çektiği film. başrollerini robert de niro ve robin williamsın paylaştığı güzide bir yapım.
 • ülkemizde atvnin eline düştüğü için yazık olan, filmden bir şey anlamayan program yöneticilerinin atv nin arka çöplüğü olan yeni tv de heba ettikleri, robert deniro nun hayatının rolünü oynadığı rahatlıkla söyleyebileceğimiz bir film-ötesi

  konusu oliver sacks adlı doktorun yaşamını anlattığı romandan uyarlanmış, filmi izleyip de unutanlar veya adını bilmeyenler için konusu kısaca şöyledir:

  içine kapanık doktor malcolm sayer (robin williams) bir hastanede nörolog olarak çalışmaktadır. üzerinde çalıştığı konulardan biri garip bir uyku hastalığına tutulmuş bir grup hastadır. bu hastalığa sahip insanlar yatağa bağlı olmamalarına rağmen bitkisel bir hayat tarzı tutturmuş, hastane personelinin yardımıyla hayatlarını sürdürebilmektedirler. bir gün malcolm, bu hastalığı tedavi edecek bir ilaç bulur, ilk uyandırılan kişi leonard lowe( robert deniro) olur (bkz: olaylar gelişir)

  leonard ın uyandırıldıktan sonra yaşadıkları, verdiği mücadele, aşık oluşu, tedavi sürecinde başına gelenler, özgürlük mücadelesi, annesiyle olan ilişkileri; ayrıca diğer hastaların uyandırıldıktan sonra hissettikleri, leo sayer ın hastaları için yaptıkları, insanlara olan çekingenliği, hastanedeki kısır çekişmeler.... ve tabi ki inanılmaz dramatik, ağlamayana beleş dedirtecek kadar dramatik bir son

  robert deniro nun gösterdiği performansla oscar alamaması, amerikan film akademisi denen kurumun buna oscar vermediniz de kime verdiniz ulan diye diye bizi uktelere boğmuştur, sinir etmiştir.
 • the odyssey albumunden bir symphony x sarkisi.

  needless to say, another day has passed away
  yet everything, and nothing, has changed
  awake i lie, my thoughts get lost up in the sky
  yet everything, and nothing, has changed...

  maybe a mystic - with fortunes to tell...
  surrender my coin at the old wishing well...
  maybe the stars will align in the night...
  to show me the path that is right

  'would've been's and 'could've been's
  they waste my days away
  the colors of my life dissolve and fade to gray

  so many paths of promise
  indecision poisons my mind
  if only i had seen the signs - so blind

  yet i must journey on - on and on

  a haunting vision torments me
  it smothers and steals my dreams
  i see an old man in the mirror
  cold and bitter starring back at me

  here i am - at the crossing of life i stand
  on my own - looking down the road
  hear my cry - answer me
  still i'm searching yet the truth is unknown - though the night is cold
  i walk the road alone

  seklinde sozler icerir.
 • robin williams'in komik bir rol oynamadigi ender filmlerden biri,psikolojik hastalarin esasinda sevgiye,sefkate,aileye,eve vb. seylere ihtiyaci oldugunu da belirtir. müthiş bir akış içinde kah umut kah hayal kırıklığı ile doludur film.
 • bir tane usta oyuncu*, bir tane ustaların ustası* ve bir gerçek yaşam hikayesinden daha fazlasını beklendiği için hayal kırıklığı yaratan bir filmdir awakenings. buna rağmen gerçek hikayelerin kafalara balyoz gibi inerek birşeyler anlatması nedeniyle kesinlikle kaale alınmayacak bir film değildir.
 • robert de niro'nun mükemmel katılımıyla eşsizleşen harika film.
 • robin williamsin sadece komik karakterlerde basarili oldugunu dusunenler icin, sabah ve aksam tok karna izlenmesi gereken film.
 • vampire konsepti içinde gecen bir terimdir. embraceedilen insanın yaşadığı duruma verilen isimdir.
 • hollanda'da gerceklesen ve technoseverler icin apayri bir yeri olan festival. setleri indirilesi ve dinlenilesidir.
 • oliver sacks'ın yky'den çıkan son kitabı