şükela:  tümü | bugün
  • oyun ya da film karakterlerinin kullandıkları silahları yapmaya çalışan ve bu konuda çok başarılı olan demirci topluluğu.şöyle bir youtube kanalları vardır.

youtubedan insanlar yorum yazarak istedikleri oyun ya da film karakterlerinin silahlarının yapılmasını istiyor.tabi blacksmith abilerimiz de aralarından seçiyorlar. youtubeda çok fazla kanalın uyguladığı sistemle.

yaptıkları işte çok başarılı olduklarını söyleyebilirim.silahın yapılışını gösterirken sakallı ve göbekli baş blacksmith abimizin yapılışını anlatması ayrı bir epik hava katıyor.terli demirci karizması da güzel bir şekilde işleniyor.

ilgilendiğimiz konu olan silahlara dönersek ilk olarak gimli'nin baltasını yapışlarını izledim.zaten ilk videoyu izledikten sonra diğer ilgi çekici videolara göz atmadan olmaz.her türlü kültürden örnekler var.anime, manga karakterleri kılıçları.süper kahramanların silahları.ve benim için çok daha önemli olan oyun ve film karakterlerinin aletleri. cidden sevdiğiniz bir karakterin silahının gerçek hayata taşınması çok fazla haz verdi bana.

minecraft diamond sword, wolverine bıçakları, skyrim orcish battleaxe, he-man's sword, captain america's shield, jamie lannister's sword, bleach ichigo's sword, batman batarangs, link's master sword...
  • thor'un çekici mjölnir'i yapmışlar.

http://www.youtube.com/watch?v=a3rt-j0xw6m#t=407

karpuz filan parçalıyor lan bu.
  • genel olarak başarılı bir adam bu kanalın sahibi.
    ancak cisimleri olması gerekenden büyük yapıyor.
    ya elinin gözünün ayarını sikiyim be dayı.
    ulan thor çekici * yaptı (güya) çekiç değil balyoz oldu amk. upuzun sap yaptı çekice.
    batman batarang yaptı (hani şu ufak metal zıkkım, atıyon filan) olm adam iki eliyle tutuyor neredeyse öyle kocaman yaptı. lan sik kadar bir şey onun orjinali. küçük yap biraz. batman iki parmağıyla atıyor onu filmde. bu adama avucunun içinde zor tutuyordu yaptığı şeyi.

asıl bombaya daha gelmedim, şimdi geliyorum: kaptan amerikanın kalkanı.
    herhalde bu adamın yaptığı en dandik, en alakasız, en çakma ürün budur. abi kalitesizlik akıyordu kalkandan yemin ederim. o kadar kötü yapmış ki, adamın videosu normalden 6-7 kat fazla dislike almış. normalde atıyorum bin dislike ortalamasıyla giden kanal yedibinleri görmüş videoda. oradan anla ne kadar sikim bi kalkan yaptığını. boyut konusu zaten fiyasko. normali daha ufak olan kalkanı çelik kapı gibi inşa etmişti herif.

sorunca da "aabi wikipediadaki ölçülere bakarak yapıyorum" diyor. be yarrağım wiki dediğini şimdi ben değiştiririm istesem. ayrıca herkes filmden ve çizgi romanlardan biliyor bu karakterleri. sen oradaki ölçüye uygun, orana uygun yapsana.

bunların dışında kılıç ve balta konusunda harbiden iyidir. o konuda hakkını yemem. güzel kılıç yapıyor. gimli baltası yaptıydı da orjinalinden güzel olduydu allahsız.
  • lich king 'in frostmourne 'unu da yabmışlar. çok iyi lan.

https://www.youtube.com/watch?v=5n6wqc6kba8
  • youtube'daki en dolu kanallardan biridir kanımca. benim en çok hoşuma giden link's fierce deity sword oldu. yarısı mavi yarısı düz böyle acaip hoş olmuş. adamlar yapmış.
  • frostmourne'nun yapılışını ağzım açık izledim. satıyorlarsa böbreğimi veririm o derece.
  • dark souls 3 oyunundaki great sword of artorias 'ı yapmışlar.

kılıç, balta konusunda daha önce de bahsettiğim gibi çok iyiler. helal olsun.

bu tam bir hayvanlık
  • bu adamların bir dolu videosunun hastasıyım ancak (bkz: katana) yapımını ayrı bir keyifle izledim. videonun en şahana yanı, kılıcı büyük oranda geleneksel yöntemlerle yapmaları. öyle ki eleman, ocağı bile eski usülle, döve döve bükerek ısıttığı demir bir çubukla yaktı ya la...
    https://www.youtube.com/watch?v=cnuedtnvdem
  • orta dünya tarihine yön veren kılıçları da yapmış yetenekli abilerimiz;

orcrist
    anduril
    sting

glamdring'i de bekliyoruz kendilerinden...