şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fractal audio nun çıkarmış olduğu aşmış multi effect processor. çok sağlam işlemciye sahip olması ve sık sık yeni güncellemelerinin çıkmasıyla sahip olduğu modellemeleri artırmaya olanak sağlıyor. standart ve ultra olmak üzere iki modeli mevcut. ultra modeli çift işlemcili ve vocoder, crossovers, multi-band compressors, synthesizers, rhythmic delay gibi dudak uçuklatan özellikler mevcut. muadili g-force un piyasasını sarsacak gibi gözüküyor fiyatları ise hemen hemen aynı.

  resmi web sitesi:http://www.fractalaudio.com/products-fa-axefx.html
  ses örnekleri:http://www.fractalaudio.com/experience.html
 • edinmeyi çok istediğim bir processor. processor kötüdür , processor kakadır diyen gitaristlerin dibini düşüren buluş.
  ama unutmamak gerek. bu alet amfi değil! sadece bugüne kadar ki amfiye en çok yaklaşan simulator! yine , her zaman olduğu gibi : kaliteli lambalı amfiden iyi olan tek şey , daha iyi bir kaliteli lambalı amfidir.
 • türkiye şartlarında sahip olmak için sağlam bütçe isteyen processordur.
 • djent'çi oyuncağı.
 • ultra versiyonu, 1 ay gibi bir süredir odamda bulunan. kendisiyle çok iyi anlaştığımı söyleyebileceğim. muhteşem alet. çok teferruatlı ve her teferruat çok etkili. parasını hakediyor.

  tek kelime. muhteşem.
 • dediler ki "ikincisini bir süre çıkarmayacağız." sonra küt diye ikincisi geldi:

  http://www.fractalaudio.com/…reamp-fx-processor.php

  ha iyidir orası ayrı.
 • clean konusunda hala ısınamadığım cihaz. ama hi-gain/crunch konusuna girecek olursak, stüdyoda 4 tane lambalı koca koca kafa kabin duruyor. mikrofonlaması, hesabı kitabıyla artık uğraşmıyorum. istediğimi, istediğim şekilde alabiliyorum axe fx sayesinde. yılların kabin+mikrofon yobazı olan ben, bir gün axe fx ile tanışınca, dedim "tamam". çok güzel alet ama işte tembelleştiriyor, yapacak bir şey yok.

  not: clean konusunda hala ısınamadım. çünkü roland jazz chorus var. anamın ak sütü gibi ses çıkartıyor.
 • şuanki en üst versiyonu axefx2xl olan fractal audio üretimi prosesördür. 200' ün üzerinde amfi modellemesi bulunan ve modellemeleri, gerçek bir tube amfi ile çalıyormuş gibi hissettirecek kadar başarılı olan bir cihazdır. güçlü işlemcisi sayesinde, ihtiyacım olandan daha fazla sayıda efekti aynı anda çalıştırabilmektedir. fiyatı 2.500-3.000 dolar arasında olup, tamamen usa üretimi bir cihaz olsa da, her elektronik cihazda olduğu gibi bu cihazda da üretim hataları ile karşılaşılabilmektedir. ya da ben bahtsızım aq.
 • axe fx 2 den sonra başka bir alet çıkarmayıp bunu upgrade / update edeceklermiş.