şükela:  tümü | bugün
 • 2 sene önce acemi bir domain koleksiyoncusu iken aldığım axistanbul.com u satmak için sur yapı ya yeni projelerinde isim tavsiyesi olarak axis istanbul u göndermiştim. adamlardan ses çıkmayınca domainimi yenilememiştim. geçen gün tanıtımını gördüm, adamlar benim tavsiye ettiğim ismi yeni yaptıkları bir avm'de kullanmışlar bir güzel.

  ulan tamam fikrimi çaldınız da, domaini niye almadınız. insan hiç olmazsa bir teşekkür eder.
 • içerisinde fetonun abileri imamları tipli birsürü insanın dolaştığı abidik gubidik alışveriş merkezi. istabul emniyeti aradıkları bütün fetocuları burada bulabilir bence.
 • süleymancıların rağbet ettiği avm. arden fc` onlara bağlı ve helal kesim olduğu için tercih ediyorlar.

  ince bıyıklı abiler kendi cemaatlerinin firmalarını destekliyorlar.
 • bayrampaşa metro durağına, demirkapı tramvay durağına bu denli yakın olmasına ve o3 tem yoluyla bağlantılı olmasına rağmen neden içindeki kişi sayısının sıradan bir 5m migrosun içindekinden az olduğunu anlamak zor değil.

  1. insanlar alış-veriş yaparken temiz hava da alabilecekleri mekanlar istiyor.
  2. insanlar basit birer mağaza gibi düşünülen yerlerden ziyade belirli bir konsepte sahip yerlerde vakit geçirmek istiyor.
  3. insanlar en sevilen ve bilinen markalarla çalışmak istiyor.
  4. insanlar apartman gibi avmlerde değil, ferah mekanlarda zamanını geçirmek istiyor.
  5. insanlar hemen dibinde inşaat sahaları olan avmler istemiyor. hiç kimse alışverişe giderken o inşaat sahasından çıkan kamyonun çamuru ve tozunu çekmek zorunda değil. link
  6. insanlar çatılarında onlarca havalandırma aksamının ortalıkta gezindiği avm istemiyor.

  insanları memnun etmek zor ama hizmet sektöründe kalıcı olmak istiyorsanız zorlukları birer birer aşmanız gerekiyor.
 • suryapı'da para bol olduğu için "yapalım gitsin" diyerek yaptıklarını düşündüğüm avm. bakın arkadaşlar size buraya bu konseptte bir avm yapalım diye fikir sunan kişiyle özel olarak tekrar görüşün ve deyin ki, bu avm'nin geri dönüşünü bize nasıl hesapladığını anlat? böyle bir ölü yatırımın altına nasıl imza attırdın bize? iki durak sonra forum istanbul gibi devasa bir avm ile nasıl yarışacaksın?

  içerisinin konseptini muhafazakar kesim için düzenlemişler. fikir iyi. sonuçta kapitalist düzen. para neredeyse oraya yatırım yapmaya çalışır. fakat o bölgeyi avucumun içi gibi biliyorum. otogar'ın yanındaki ora avm neyse gop'taki mass plaza neyse bu da o olacak.

  o bölgenin en büyük eksiği eğlence mekanları. metro çıkışı olması nedeniyle eğlenmek isteyen insanlar bu noktaya gelebilir. ama avm'de eğlenmeye gitmezler. ikinci seçenek otel. çok fazla iş merkezi var ve ulaşım noktalarına yakın. yap büyük bir otel.

  avm fikrini kim verdiyse kendisiyle tanışmak isterim. o mertebeye nasıl yükselmiş öğrenmem lazım. millet harcanıyor buralarda.
 • sinemaları güzel olan avm.genelde pek dolu olmuyorlar.ancak fiyatları çok kazık,çok.
 • avm'leri gelişmişliğin (!) ispatı sayarsak, bayrampaşa'ya değer (!) katan beton mantarlardan biri. semti ruh karartıcı bir griliğe bulayan sanayi bölgesinin ortasına kurulması ise çarpık dönüşümün trajikomikliği.

  acı ama gerçekçi düşünmeye çalışarak; avm'ler, çocuklu aileler için -özellikle de kış aylarında- sosyalleşip zaman geçirebilecekleri alternatif mekânlar oluyor derdim ama, kapalı ve kalabalık alanda biraz durduğunuzda oluşan o sersemletici ve boğucu hissi hatırlayınca diyemiyorum.