• artik duymaktan gina gelen sevgili cumlesi.

hay sikeyim ya evlendiyse evlendi arkadas.
    sanki akit imzaladik karsilikli cikmaya baslarken evlenecegiz diye.
    22 yasinda kiz arkadasimda o donem akranlari arasinda boyle seyler olmadigi icin
    unlu hatunlari feyz alip bu cumleyi kuruyordu 30 yasina geldim simdiki de boyle.
    yeter lan.
    evlendiyse evlendi.
    o evlendi, bu evlendi, ne guzel dugun cart curt, cocuk cok tatli,
    su bile evlenmis, bunun bile cocugu olmus,
    aa nazli bile dogurmus.

yeter.
  • evlenmeyi bir hayat başarısı, bir zirve, bir marifet, ne bileyim bir haber atlatma, efedime söyleyim bir mümtazen terfi, bir pirömiyer lig şampiyonluğu, bir tek parti iktidarı gibi bişey zannedenlerin cümlesidir herhal... bi de, bu bile, ne demek yaaaa.... sen allahın kulunu niye hakir görüyosun abıla? evlenir evlenmez sana ne bize ne...
  • ay bu bile evlenmiş diyerek sevgilisine aklınca laf çakmaya çalışan kız tribi. bunun bir sonraki evresi ya evlenelim ya da ben ayrılmak istiyorum şeklinde olur, ama ayrılalım cevabı geldiğinde muhtemelen hatunun blöf elinde patlayacaktır. (bkz: göt gibi kalmak)

aslında bu lafı söyleyenlerin adamı evlilik kıvamına kendilerinin getirmeleri gerektiğini anlamak yerine, daha da gıcık edecek biçimde kendi ilişkisine başkalarınınkini referans göstermeyi tercih ediyorlardır. (bkz: kezbanlık)
  • bu cümlenin üzerine bir aday yoksa eğer eski sevgililerle dolu o örümcek ağı bağlamış defter açılarak liste oluşturulur ve çeşitli sosyal paylaşım sitelerinden ekleme, numarası hala kayıtlıysa eğer mesaj atma gibi eylemlerle aday bulma sürecine hız kazandırmaya çalışılır.
    (bkz: yapmayın böyle şeyler)
hesabın var mı? giriş yap