şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahibi olduğu insana sürekli 'kötüsün' hissi veren, kendini beğenmesine, kendinde bir şeyleri güzel bulmasına engel olan etki. oğlak satürn tarafından yönetilir ve satürn öğretmen bir gezegendir, ayla birleştiğinde bütün o karamsar, sorgulayan tarafı ortaya çıkar, kişiye kendini didik didik ettirir, sürekli açık arar, bulamazsa yaratır. huzursuzluk kaynağıdır içerde. bi türlü sakinleşemez kişi. mantığıyla birçok şeye tersi cevap verse de, olaylara baktığında umutsuz düşünmekten kendini alamaz. başı sürekli eğik, kafası sürekli düşüncelidir.

  bu etki bize bir de mutlaka çocuklukta yaşanmış erken yaşam olayını gösterir. kişi muhtemelen, herhangi bir sebepten erken büyümek zorunda kalmıştır. birçok aşamayı, çocukluğun özgür basamaklarını, kurallarla döşeyerek, çocuk umursamazlığından uzak, yetişkin sorumluluğunda hızlı hızlı çıkmıştır. belki de zaten bu durumlar, onun sürekli kendini geride, yetersiz görmesine sebep oluyordur. yaşanmamış çocukluk yerini arar, uygun ortam geride kalmışsa böyle kafese kapanmış kuş gibi çırpınır.
 • astrolojiyle 3 senedir içli dışlı biri olarak söyleyebilirim ki bu konum ayın en sevmediği 2. konumdur . (bkz: ay burcu akrep) ay akrep burcunda zararlı bir kişilik verirken oğlakta çalışamaz. ay burcu oğlak olanlar duygu ve düşünceyi çok rahat ayırırlar . iş koliklerdir . hatta önüme kim çıkarsa ezer geçerim der ancak gizlice ağlayan insanlardır. başarı tutkunudurlar ve asla yenilgiyi kabul edemezler . küçük yaşta büyük sorumluluklar görürler . ay burcu oğlak olanların en ortak özelliği hayatta sürekli kaybederek başarıya ulaşmaları . küçük yaşta babaları belki onlara çok görev yükler . lisede ders konusunda şanssızdır ne kadar çalışsa olmaz ve daha fazlası için çabalayarak başarıya ulaşır. iş hayatında özellikle işini hayatının 1. planına koymasıyla terfi hızında üstüne yoktur. işleri plana koymada üstüne yoktur . bu kadar başarının yanında en çok acıyı bu insanlar çeker hep içlerinde bir yerlere atar ve zamanı gelince ağlama krizleri tutar. herkesten uzak yalnız başına sessizce ağlayıp işlerine geri dönerler .

  nerden mi biliyorum ? kendimden ...
 • sahibine bir huzursuzluk, bir rahatsızlık veren ay konumu. duygular rahatça ifade edilemez, işkolikliğe vurularak bastırılır. disiplinli ve er ya da geç başarılı olurlar.
 • çok pistir. bildiğin duygularından rahatsız olursun. aşık olmak çok sık başına gelmese de geldiğinde karnında uçuşan kelebekleri sineklikle bir bir duvara yapıştırmak istersin. bu alelacayip duygu ne zaman geçecek de her şey normale dönecek diye beklersin... duygularınla yüzleşmek de ifade etmek de çok streslidir çok...
 • mantıklı ve calıskan ınsanlardır.
  basarıyı cok onemserler.
  ay burcum oglak. kendımı artık gerceklestırmek ıstıyorum.
  depresyonlar benı tembel yaptı. ozume donsem sukela olacak. hayatımın en uzun donemınde hep en calıskan bendım.
 • güneş burçları farklı olan 3 adet üyesini tanıdım. ortak tek noktaları, işlerini bir şekilde halledebilmeleri idi. bir tanesi resmen yapmadığı işi yapmış gibi gösterebiliyordu. öyle bir yeteneği mevcuttu. biri de aşırı melankolikti, ama işini yapıyordu. kalanı da sosyal çevresiyle uyumlu, çalışkan biriydi. iş konusunda sırtlarının yere geldiğini görmedim, özel hayatlarını bilemiyorum. iyi idare ediyor gibi görünüyorlar.
 • şahsımın sahip olduğu konumum. kişinin dışarıya bakan yüzünde çok çalışkan, işkolik ve duygusuz bir insan gibi görünmesine sebep olabilen ancak iç dünyasında ciddi manada yıkıcı, bazen elindeki yokluğu nedeniyle ağlama krizlerine sokabilen bir açı.

  aynı zamanda da hep kaybederek güçlenmeyi teşvik ediyor. bu nedenle de ilk günüyle taban tabana zıt bir karakterle, muhteşem bir güce kavuşuyor. ama o güç mü zevk veriyor o kayıplar mı daha çok üzüyor insan ikilemde kalıyor.