• sazına hakimlik var, duygu var.
    daha sözlerini düşünmeden bile izlese etkileniyor insan.
    ama sözleri de başkadır hani;
    "gene gel bize / durak yüz yüze / ayışığında / ayışığında"...

videonun sonuna kadar gidenler görecektir ki aynı düzgünlük ve samimiyet solistte de görülecektir. siz koyun, ben koymadım ilk olarak yıldız tılbe videosunu. yıldız tilbe'yi ayrı severim. lakin bu azeri tavır ayrıdır. ona da her şarkıyı söyleten zihniyetin hay...
    diyeceğim şu; ne baştaki müzisyen, ne de bu hanım; ilk derdi kamera değil...onlar müziğin içinde eriyip dertlerini dile getirmişler...oysa şimdi monitor manyakları var ve bunlara "sanatçı" diyoruz milletçe...peki bunlar ne?

http://www.youtube.com/watch?v=7yltzg7p9ba
  • nermine memmedova bu türküyü söylerken 02.08 ile 02.30 arasında ağlamaktadır. ve şarkı boyunca elleri hep kenetli, önünde.
    "gene gel bize / durak yüz yüze" derken sevdiğine, insan başka ne yapabilir ki zaten?

http://www.youtube.com/watch?v=u0jf_lwfqhu
  • hazırladığınız şarkı listesinin bir andan üstüne çıkan şarkı. başka birini dinlemeye gücünüz yetmez. önce ışığı kapatırsınız. sonra perdeyi açar aya bakarsınız. ay ışığı ile aranızda sadece sigara dumanı kalır. aslında yavaş yavaş yanan içinizde bir yerlerdeki sönmeye yüz tutmuş ateştir. fakat hiç sönmez. ufacıcık da olsa bir köz tanesi size hep göz kırpar o kül yığınından. işte o közdür aslında canınızı yakan.

ağzına sağlık nermina memedova

bu karanlık böyle iyi aferin tanrıya
  • duyduğum en hüzünlü melodilerden birine sahip azeri türküsü. üst üste birkaç kere dinleyince yaşama sevincim çekiliyor içimden, hayattan kopuyorum. nermine memedova'nın sesinden ayrı bir etkileyici. ayrılık ne menem bişeydir, dünyanın bir yerlerinden birine bu tınıyı bulacak kadar acı çektirmiş. aaah diye iç çektiği kısımlarda gözlerinizi kapatıp, onunla beraber türküdeki hüznü hissedin.

ayrıca o ne güzel, ne içten bir dilektir. "gene gel bize, durak yüz yüze, ay ışığında.. ay ışığında.."
  • azerice bir türkü.

ben seni gördüm aşık oldum
    gönlümü verdim aşık oldum
    tez geldi hicran ayrıldık hemen
    ay ışığında ay ışığında
    olmasa hasret gülsün muhabbet ay ışığında
    gene gel bize durak yüz yüze
    ay ışığında ay ışığında
  • (bkz: nermine memmedova) yorumu eşsizdir. bugüne kadar duyguğum en samimi hisler sanırım bu eserde ifade edilmiş. nasıl içten nasıl samimi tek istediği bir kere daha yüz yüze gelebilmek tek şartı var : ay ışığında...
    kaç milyon kere dinledim fikrim yok. her ilk dinleyişimde gözlerim dolar.
  • nermine memedova'nın yorumuyla çok hoşuma giden bir parça olmuştur. "durak üz üze" derken iç parçalıyor ama ya.
  • zohreh jooyanermine memmedova da mı daha çok derine indi sızım bilemedim.
  • naciz varligimdaki bütün ah`lari yoklar her dinleyisimde.
    bildik, bilinmedik ne cok seyiz ve bir o kadar da hic.
  • zohreh jooya ile tanıştıran parça. sözleri insanın içine usulca nakış ettiriyor hatun, ezgiyle birlikte. *
hesabın var mı? giriş yap