şükela:  tümü | bugün
  • ay lav yu'nun devamı...
    3 mart 2017'de vizyonda...
  • sermiyan midyat'ın yeni filmi.
  • fragmanı dün yayınlanmış devam filmi: https://www.youtube.com/watch?v=zhg2s8qsbdi

22 eylül'de vizyonda...

kadro fena değil de hikaye biraz cacık gibi afedersiniz. ilk film benim nazarımda çok güzeldi, kahkahayla gülmüştüm izlerken. bu filmin fragmanına bakıyorum; absürt öğeler arttırılmış, ilk filmin büyüsünü bozmak pahasına olay akışının yönü değiştirilmiş ve karakterlerin tavırları ne yazık ki sempatisini yitirmiştir. ayrıca ilk filmin pek çok ince mesaj barındırması özelliği bu filmde tercih edilmemiş gibi görünmektedir, sanki bir cumali ceber'miş gibi kuru bi şeyler katalım ve adına da mizah diyelim konsepti var gibi sanki. böyle söylemek istemezdim ama benim gözümde ilk filmin ekmeğini yemek için çekilmiş ucuz bir film imajı çizmiştir. ay em sori sermiyan.
  • cumali ceber 2 tadı olan fragmana sahip film.
  • bir sermiyan midyat filmi.bu işler ciddi emek istediği için yerin dibine sokmak hiç adetim değildir ama hindistan'lı film faciasından sonra milim ilerleme yok.şu filmlere ayrılan bütçeye yazık.özgün senaryo yok , görsel hiç bir numara yok.ver ışığı , bas kayda tekniğini bize yedirmeye devam ediyorlar.
  • genelde emek verilmiş herhangi bir işi beğenmediğim zaman kötülemek yerine susarım. hiç yorum yapmam. ama kardeşim bu kadar da olmaz artık yahu. neyse tamam sustum.
  • bugün izlediğim film.

çok temel mantık hataları var bir kere.

--- spoiler ---

annesi amerikan vatandaşı zaten bütün köyün, ne greencard'ı? *

bunun dışında espriler de bazen biraz zorlama ya da düşük kalitedeydi.

olay örgüsü de sanki zorlama şekilde oluşturulmuştu. birbiriyle aynı anda ilerleyen iki olay örgüsü vardı. köylülere amerikan kültürünü öğretmek ve kız kardeşinin talipleri. her ikisinde de her bir düğüm tek tek saçmaydı. fakat çözüm kısımları daha saçmaydı.

ayrıca hangi amerikan göçmeni amerikan kültürüne uyum sağlamış ki bunlar sağlayacak? salın gitsinler.

zaten pilatesle amerikalı mı olunur?
    --- spoiler ---

fakat mantığındaki hataları filan bir kenara bırakırsak sırf vakit geçirmek için gidilebilecek bir film. 10 üzerinden 4 veriyorum. kıymetini bilsinler.
  • (bkz: yarrak gibi film)

ilk defa bir filmin yarısında çıktım. allahtan para vermedim. zaten parayla izlenecek bir film değil. hatta film bile değil. boşa paranızı kaptırmayın bu leş kareler bütününe.
  • ürgüp'te çekilen kötü film.
  • fehimenin kadınlara anlattığı doğum kontrolü yöntemini doğulu vatandaşlarımız hala öğle zannediyor. imdb puanı gibi 8+ puandan aşağı aile yok.
    mantık hataları ile beyhude edilmiş sermiyan midyat filmi. greencard ! amerikan kültürüne uyum.
    kendisi o kadar iddialı idi ki, mahsun kırmızıgül filmlerini eleştiriyordu. bir filmde bir çok konuya yer veriyor diye.
    hem halkı amerikan toplumuna adapte etmeye çalışıyorsun hemde kız kardeşine koca arıyorsun.
    filmin en güzel tarafı sultannnnn.
    mecaz yapmaya çalışırken filmin içine etmiş.
    çok gereksiz ve gerzek bir senaryo.
    hayallerini filmde gerçekleştirememiş ya da biz kendini gerçekleştiren kehaneti anlayamamışızdır.