• az önce yine mehtaba daldım gittim, yukarda lamba gibi yanan bu yumoş yaratığın hiç olmamış olması ihtimalini düşündüm.

(bkz: ekşi sözlük gece tayfası kafası)

ay deyip geçme müdür, hiç olmasaydı, manyetiğinin neden olduğu deniz ve coğrafi sebeplerden dolayı coğrafyamızda değişiklik olabilirdi. insanlık ilk hedef olarak onu değil de bir gezegeni seçip ona gitmeyi hedeflerdi, ona göre bir gelişme erkenden yaşanabilirdi. yansıttığı ışık nedeniyle tamamen karanlık olacak olan dünyanın gece tarafı, canlıların gözlerindeki yapının evrimini etkileyebilirdi. pagan ve akabinde tek tanrılı dinlerde ve efsanelerde köklü bir farklılık olurdu.

(bkz: ay tanrısı)

en azından mehtaba değil karşılıklı içerdi millet, iki kelam ederlerdi a.k. fena mı la:)
  • space 1999 adlı televizyon dizisinde enine boyuna ele alınmış olan hipotetik konu.
  • neil armstrong torunlarına, lisedeki maçlarda yaptığı sayıları anlatırdı.
  • en önemlisi günler sadece 6 saat uzunluğunda olacaktı. dünya'nın oluşumundaki açısal momentumu ve dönüş hızı yörüngesindeki ayın adeta bir bisiklet freni gibi yarattığı sürtünmeyle sürekli azalmaktadır. her yıl günler saniyenin binde 1 lik oranları ile uzamaktadır.

aslında çokta matrak olurdu, 3 saat uyu 3 saat çalış gün bitsin, istanbulda günler trafikte geçerdi
  • mustafa sandal'ın, "şeye benzer yüreğim" isminde bir şarkı yapmasına ilham verebilecek durum.
  • maaş alamayacaktık lan. ay başında veriyo patronlar çünkü.
  • kadınlar bişeye tepki gösterirken bocalayacaklardı mesela...
    "ay ne biçim x bu" cümlesindeki ay olmayacaktı.
    başka bişey olacaktı onun yerine...
    "wuahh" falan olacaktı. "vırrek" falan olacaktı. ne biçim de kötü olacaktı. çok kötü olacaktı. iyi ki olmamış.
    mal :|
  • ayın güneşten yansıttığı ışık olmasaydı gökyüzünde dünyadan görülebilecek en aydınlık gök cismi venüs olurdu. insanlar eğer ay olmadan evrim geçirmeyi başarabilselerdi, gece çok daha iyi görecek şekilde gelişirdi. gelgitler oldukça zayıflardı ve gelgit kaynağı güneş olurdu.bir gün 6-8 saat, bir yıl ise 1000-1400 gün olurdu.
  • çoğu şiir yazılmamış olurdu
  • bilimsel olarak muhtemelen olabilecekler tartışılabilir, ama tartışılmayacak olan rem in man on the moon şarkısı, jim carrey in man on the moon filmi ile hiç tanışmayacaktık.
    ayrıca mehtaba da çıkamayacaktık.
hesabın var mı? giriş yap