• dun solo mare bugun ise marrakesh isimli plajlari ile tarttigim koy.. ne var derseniz vallahi 30 lira giris ucretleri bunun disinda pek birseyi olmadigini soylerim size. bol bol selulitli turk kizi gormek mumkun. onun disinda denizinin kas ve kalkanin cok gerisinde oldugunu soyleyebilirim...
 • içine edilmiş güzel koy. sabahın yedisinde yüzerken cam gibi suda metrelerce aşağıdaki envai çeşit balığın net bir şekilde görünebildiği günleri özleten. şimdi "aya yorginin denizi yaee, çok güzel diil" diyen insanları o eski günlerini görmedikleri için suçlayamıyorum.

  saçınıza fön çekip gideceksiniz buraya. topuklu ayakkabıyla falan dolaşan insanlar var, gömlekle oturan gebeş var, her şey var bir tek mavi balıklar yok. geçen yaz gitmiştim en son, öğlen 2'de denizde toplasan 100 insan yüzmezken bütün mekanların toplamında yüz bin milyon kişi falan vardı. öyle saçma bir yer.
 • hava ne kadar rüzgarlı, bilen bilir çeşme iyi rüzgar yapar, deniz ne kadar dalgalı olursa olsun, bu koy her zaman rüzgarsız ve dalgasız denizi'yle çeşme'nin en güzel koylarından biri'dir. boyalık, ılıca rüzgardan uçsa, dalgalar insan boyuna varsa bile bu koy havuz gibidir.
 • sokaktaki vatandaştan esirgenen koy. çe$me denen uyuz yere yolumuz düşünce, dedik bari bi işimize yarasın aya yorgi'ye gidelim, gittik gitmesine de, sağımız plaj, solumuz plaj, arabayı park etmek 20 lira, koya bi türlü nerden ineceğimizi bulamadık tonla saçma sapan ütopik paralı plajla sarılmış, bilmeden paparrazi diye bi yerin - bu arada hala neresi olduğunu bilmiyorum, plaj mı, otel mi, club mı nedir bi fikrim yok - yoluna girmişiz, bi tane özel güvenlik elemanı durdu. bildiğin böyle, allah'ın yolunda giderken, allah'ın bi kulu bizi durdurdu, eşkiya gibi yol kesiyor herifler. "paparazziye mi gidiyosunuz?" diye soruyor, "paparazzi nedir?" diye sormuşum safçana. bu beyfendinin bi bakışı var... "dön kardeşim dön" gidemezsin. biz o yoldan döndük, döndük ama ettiğim küfürün haddi hesabı yok, adama da bi şey demek istemiyorum, asgari ücretli çalışan. suçu yok, adama sokma kimseyi demişler, o da sokmuyor ama bu sinirin de çıkması lazım.

  neyse efendim. görmedim burayı. sokaktaki vatandaşa google görselleri tavsiye ediyorum. en azından salak sulak tiplerle uğraşmadan manzara görebilirsiniz. bin kat güzeli için: (bkz: ölü deniz) - kafanızı döndüren rüzgarda yok ayrıca. ama ölü denizi'de kendilerine benzeticeklerse aman diyim... tencereyi, tavayı fırlatıveririm kafalarına.
 • son bir kaç yılda anası sikilen koydur.. çok değil geçen sene bile daha güzel bir durumdaydı.. lan ne ara geldiniz sikip attınız güzelim çeşmeyi? biz kendi kendimize iyiydik lan
 • izmir çeşme'de bitchlerle ay pardon beachlerle çevrili bir koy.
 • istanbul'dan gelen sonradan görme gebeşlerin sikip attığı koydur. koyda 4-5 tane mekan var. ama nası becerdilerse, bu mekanlardan birine girmediğiniz takdirde koya inmeniz mümkün diil. allahın denizine girmek için 30 kaat vermek gerekiyo. düşünün, sadece denize girmek için.
 • "ayı yogi köyü" olarak okuduğum çeşme koyudur.

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • bir hafta önce sözlük de dahil pek çok kaynaktan hakettiğinden pahalı olduğu bilgisini edindiğim halde gitmiş bulunduğum koy. keşke gitmez olaydım dedirten olay şöyle gelişti:

  oradaki beach'lerden birine gittik, içeri girdiğimizde görevli, bi bayanın yerleşmesine yardım ediyodu bekledik. sıra bize geldiğinde ön tarafta yer yok, arkaya bakın dedi. biz ön taraftaki en az 50 boş şezlongu gösterince, rezervasyonlu çalışıyoruz dedi. bizden önceki bayanın rezervasyonsuz olduğunuzu duyduğumuz halde ses etmedik, arkaya baktık. arkada kötü kötü çimlerin üstüne tıkış tıkış şezlongları doluşturmuşlar, ne manzara var ne hareket edecek yer. aynı görevliye gittik, kardeşim az önce bayan rezervasyonsuzdu dedik, demez olaydık, adamda mekanın sahibiymiş gibi bi afralar bi tafralar, yok bugün 100 kişi rezervasyon yaptırmış da falan... yemedik tabi, çünkü adamın her türlü hareketinden doğruyu söylemediği belliydi. sırf tipimize bakıp böyle bişey yaptı.

  bu nedenle, girişe 30, çaya 15, hamburgere 30, biraya da 35 lira veririm koymaz bana diyen biriyseniz gidin, cennet gibi koy sizindir.

  (bkz: lüks mağazada kendini bir şey sanan tezgahtar)
 • gösteriş merakının vücut bulduğu tatil mekanı. dünyanın 7 harikası gibi dünyanın 7 ahmak avlayan mekanı listesi yapsak ilk sıralarda yer alır. 16 yaşında olup 30 yaşında gibi takılan ergenler için cennet.