şükela:  tümü | bugün
 • hava ne kadar rüzgarlı, bilen bilir çeşme iyi rüzgar yapar, deniz ne kadar dalgalı olursa olsun, bu koy her zaman rüzgarsız ve dalgasız denizi'yle çeşme'nin en güzel koylarından biri'dir. boyalık, ılıca rüzgardan uçsa, dalgalar insan boyuna varsa bile bu koy havuz gibidir.
 • sokaktaki vatandaştan esirgenen koy. çe$me denen uyuz yere yolumuz düşünce, dedik bari bi işimize yarasın aya yorgi'ye gidelim, gittik gitmesine de, sağımız plaj, solumuz plaj, arabayı park etmek 20 lira, koya bi türlü nerden ineceğimizi bulamadık tonla saçma sapan ütopik paralı plajla sarılmış, bilmeden paparrazi diye bi yerin - bu arada hala neresi olduğunu bilmiyorum, plaj mı, otel mi, club mı nedir bi fikrim yok - yoluna girmişiz, bi tane özel güvenlik elemanı durdu. bildiğin böyle, allah'ın yolunda giderken, allah'ın bi kulu bizi durdurdu, eşkiya gibi yol kesiyor herifler. "paparazziye mi gidiyosunuz?" diye soruyor, "paparazzi nedir?" diye sormuşum safçana. bu beyfendinin bi bakışı var... "dön kardeşim dön" gidemezsin. biz o yoldan döndük, döndük ama ettiğim küfürün haddi hesabı yok, adama da bi şey demek istemiyorum, asgari ücretli çalışan. suçu yok, adama sokma kimseyi demişler, o da sokmuyor ama bu sinirin de çıkması lazım.

  neyse efendim. görmedim burayı. sokaktaki vatandaşa google görselleri tavsiye ediyorum. en azından salak sulak tiplerle uğraşmadan manzara görebilirsiniz. bin kat güzeli için: (bkz: ölü deniz) - kafanızı döndüren rüzgarda yok ayrıca. ama ölü denizi'de kendilerine benzeticeklerse aman diyim... tencereyi, tavayı fırlatıveririm kafalarına.
 • son bir kaç yılda anası sikilen koydur.. çok değil geçen sene bile daha güzel bir durumdaydı.. lan ne ara geldiniz sikip attınız güzelim çeşmeyi? biz kendi kendimize iyiydik lan
 • izmir çeşme'de bitchlerle ay pardon beachlerle çevrili bir koy.
 • havuz gibi dalgasız, berrak deniziyle ve artık insanlara alışmış küçük balıklarıyla size muhteşem bir keyif sunan, denize girmek için tercih edebileceğiniz muhteşem bir koy. alaçatı bölgesinde dalgalar kıyıyı döverken, size sakin dupduru bir denizde yüzme imkanı sağlaması ise paha biçilemez. etrafı marrakesh, sole mare, kafe pi, babylon ve paparazzi isimli mekanlarca kapatılmış durumda. gitmek istiyorsanız bu mekanlardan birini tercih etmeniz gerekiyor.
 • istanbul'dan gelen sonradan görme malların sikip attığı koydur. koyda 4-5 tane mekan var. ama nası becerdilerse, bu mekanlardan birine girmediğiniz takdirde koya inmeniz mümkün diil. allahın denizine girmek için 40 kaat vermek gerekiyo. düşünün, sadece denize girmek için.
 • "ayı yogi köyü" olarak okuduğum çeşme koyudur.

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • bir hafta önce sözlük de dahil pek çok kaynaktan hakettiğinden pahalı olduğu bilgisini edindiğim halde gitmiş bulunduğum koy. keşke gitmez olaydım dedirten olay şöyle gelişti:

  oradaki beach'lerden birine gittik, içeri girdiğimizde görevli, bi bayanın yerleşmesine yardım ediyodu bekledik. sıra bize geldiğinde ön tarafta yer yok, arkaya bakın dedi. biz ön taraftaki en az 50 boş şezlongu gösterince, rezervasyonlu çalışıyoruz dedi. bizden önceki bayanın rezervasyonsuz olduğunuzu duyduğumuz halde ses etmedik, arkaya baktık. arkada kötü kötü çimlerin üstüne tıkış tıkış şezlongları doluşturmuşlar, ne manzara var ne hareket edecek yer. aynı görevliye gittik, kardeşim az önce bayan rezervasyonsuzdu dedik, demez olaydık, adamda mekanın sahibiymiş gibi bi afralar bi tafralar, yok bugün 100 kişi rezervasyon yaptırmış da falan... yemedik tabi, çünkü adamın her türlü hareketinden doğruyu söylemediği belliydi. sırf tipimize bakıp böyle bişey yaptı.

  bu nedenle, girişe 30, çaya 15, hamburgere 30, biraya da 35 lira veririm koymaz bana diyen biriyseniz gidin, cennet gibi koy sizindir.

  (bkz: lüks mağazada kendini bir şey sanan tezgahtar)
 • gösteriş merakının vücut bulduğu tatil mekanı. dünyanın 7 harikası gibi dünyanın 7 ahmak avlayan mekanı listesi yapsak ilk sıralarda yer alır. 16 yaşında olup 30 yaşında gibi takılan ergenler için cennet.
 • koyda girişten sona kadar 5 adet mekan var. sırasıyla; babylon, sole mare, marrakech, paparazzi, cafe pi.

  şöyle de bir liste yapayım gidip görecekler için faydalı olur;

  babylon;
  giriş: adam başı 30tl
  otopark: 10 tl sanırsam.
  gece program yok.
  bol ağaçlı, yeşillikli, geniş alanı var, iskele mevcut, denize giriş taşlık.

  sole mare;
  giriş: adam başı 30tl bir içki ücretsiz
  otopark: 10tl
  gece hafta içi program bi dj çıkıyor, sadece otopark ücretli, içerde ne yer içersen onu veriyorsun. 33'lük efes şişe 15, diğer biralar 20tl, margarita 40tl, haftasonları gece giriş de ücretli.
  sahili geniş, ahşap kaplı, manzara güzel, akşam 6'ya kadar güneş görüyor, çalışanlar hödük, denize giriş diz seviyesinde kum.

  marrakech
  giriş: adam başı 40tl
  otopark: ücretsiz
  gece program var dj, gündüz gibi giriş ücreti alıyorlar. yiyecek içecek fiyatlar diğerleri ile aynı ama girişte en kazık mekan burası, öneri olarak marrakech tavuk diye bir yemek var baya güzel, 22tl fiyatı, gayet doyurucu.
  sahili dar, bir iskelesi var, sahile yakın gölge bir yer bulmanız imkansız, en ciks mekan burasıi dekorasyon falan tam şekil, heryer sponsor.

  paparazzi;
  giriş ücretsiz ama içeride adam başı 40 tl harcamanız zorunlu. fiyatlar diğerlerinden daha uygun.
  otopark 15tl
  geniş sahili var, direk kumdan denize giriş, çocuklu ailelerin tercihi, yemekler fena değil, kara şişede efes :) , akşam 6dan sonra sahil restoran oluyor o yüzden şezlongları topluyorlar o saatte, müzik yok.

  cafepi;
  giriş 40 tl
  otopark 25tl
  geniş sahili var, her daim müzik, gençlik bolca, fiyatlat tuzlu.
  gece tanıdık birileri çıkıyor hep, gece giriş ücreti de alıyorlar, otopark da.