şükela:  tümü | bugün
  • bahçeşehir üniversitesi müzik kulubu üyeleri tarafından kurulmuş başarılı bir müzik grubu. myspace'de kendilerini şu şekilde anlatmışlar:

    "9-8'lik parçalarıyla insanlara göbek attırırken; romantik parçalarıyla zaman zaman hüzünlendiren, garip ismi ve enteresan tiplerden oluşan müzisyen kadrosuyla oldukça merak uyandıran, konserlere iştirak edenlerin tadına doyamamasını arzu eden bu grup, 2008'in ekim ayının sonlarına doğru kurulmuştur. grubun davulcusu ediz akyol ve gitaristi halil ünsal okulda otururlarken arayan bassçı kayra ciray'ın "yaa oğlum bi grup kuralım artık canım sıkıldı, eğlenceli bişiler olsun bizim bi de tanıdık klarnetçi var(sarper aksoy) ooh mis olur" demesiyle temeli atılan bu grup, temellerini bu 4 kişiyle atmış olup, ardından kantinde davulcu ediz'in aytül abak'a rastlaması üzerine halil'e dönüp " olm halil niye biz aytülü solist olarak almıyoruz ki bu kızın sesi çok sağlam" demesiyle birlikte grubun solisti de bulunmuştur. ardından halil'in www.garaj.org adresine açtığı "perküsyonist aranıyor" konu başlıklı ilana da başvuranlar arasından cem utku'yu bulmasıyla grup son halini almıştır. repertuarı ağırlıklı olarak eski pop parçalar ve hareketli türkü coverlarıyla oluşturan grup, isim bulma konusunda çok başarılı olup bu ilginç ismi yaratmıştır. ne demek olduğunu ve nası ortaya çıktığını sormayınız... =) (vokal--> aytül abak) (klarnet--> sarper aksoy) (perküsyon--> cem utku) (elektrik gitar--> halil ünsal) (bass gitar--> kayra ciray) (davul--> cenk ediz akyol)"

    http://www.myspace.com/lupriz
  • klarnet ile gitar, bas ve davulu çok başarılı bir şekilde harmanlamış müzik grubu. vokalistleri aytül abak'ın çok başarılı olduğunu da eklemek lazım...
  • grubun davulcusu cenk ediz akyol ile aydın'da askerlik yapmıştık ama sanırım grup epeydir dağılmış bir vaziyette.

    böyle de başlık diriltilir.