şükela:  tümü | bugün
 • bugun annemin telefonla konuşurken öksürdüğümü duymasıyla beraber önerdiği durum. ayağın altına vicks sürüp çorap giyip uyuyacakmış gececekmiş. üzmemek için tamam dedim ama yapamıyıcam bunu sözlük.
 • vücutta bir bug olduğunun resmi kanıtıdır. öksürük oluştuğunda yatmadan önce ayağın altına vicks sürülüyor ve kalın bi' çorap giyip yatağa girip uyku moduna geçiliyor. sabah kalktığınızda öksürükten eser pek eser kalmıyor. pek diyorum çünkü her öksürük şiddeti aynı değildir. çok şiddetli ise birkaç gün tekrarlanmalıdır.

  bu olayı ben, yeğenim, annem gibi birçok kişide denedik. ve inanılması zor ama gerçekten de gerçek. google'da ayağın altına vicks sürmek diye aratınca bile onlarca insanin deneyimi çıkmaktadır. siktir lan demeden önce denemek gerek.
 • en radikal batıl inançlara bile kafa tutulabilecek derecede bir takım kimselere yerleşmiş olan inanış. lan ilacı yapan adam bile böyle bir iddiada bulunmuyor. ayağa sürüp öksürüğün, soğuk algınlığının geçmesini ummak ne demek?

  --- spoiler ---

  kullanım şekli ve dozu:
  baş ve gögüsle ilgili soğukalgınlığı belirtilerinde, soğukalgınlığına bağlı öksürüklerde, çocukların gece öksürüklerinde göğüs boyun ve sırt, vıcks vaporub ile iyice ovulur. ilacın tatbik edildiği bölge, kuru ve ısıtılmış bir bezle örtülür. rahat nefes alabilmek için, gece giysilerinizi vıcks vaporub sürülen bölgelerde gevşek bırakınız.(...)
  --- spoiler ---

  bunu okusun hala devam eder sürmeye, öyle radikal yani anladın?