şükela:  tümü | bugün soru sor
 • demokratik yollar ile hükümeti değiştiremeyen çulsuz ekşici tayfası dolar yükselişini pompalayarak iktidarı değiştirme hayali kuruyor.
  ayağına giyecek donu annesi ya da babasından aldığı harçlık ile alabilen platformumuzun yüzde yetmişlik ergenus kesimi ovv dolar da şu kadar oldu battık naraları atmaya devam etmekteler.
  cebinde on lirası olmayan puştlar burda yandım ana diye götü tutuşmuş numaraları çekmekte.
  eğlenin bakalım kendi çıkarları için türkiye cumhuriyeti devletinin altını oymayı adet edinen puştlar.
  her zaman ki gibi eğlenin.
  sonuç ne mi olacak nasıl muharrem ince'yi 50 gün boyunca devlet başkanı ilan ettikten sonra eşekler gibi ağladıysanız öyle olacak.

  edit : ovv linç en sevdiğimden. donsuzlar yavaş yavaş dökülmeye başladılar. küfürler aynen iade.
 • yine sıradan bir gün ekşi de mal beyanı.
  en az senin kadar onlar da bu vatanın evlatları.
  ötekileştirirken ya da gömmeye çalışırken rezil oluyorsunuz .
 • amına koduğumun trollü.

  2001 de neden ecevit'in yanında olmadiniz madem yavsak.

  neden rahmetli ile yıllarca dalga geçtiniz.
  madem abd bizimle uğraşıyor neden kıbrıs savaşında ambargo sonrası yağ kuyruklarını hala anlatiyorsunuz duburune soktuklarını.

  seçimi marrem kazansaydi yine ayni şeyleri mi soyleyecektiniz ebesine attirdigim.
 • yakın bir zamanda da don alamayacağı için dertlenendir. ayrıca don ayakta değil götte oluyor ona bi açıklık getirelim sevgili(!) troll.
 • ayağımda don yok, çünkü hava sıcak.

  doları dert etmeme gelirsek, çünkü ev almayı düşünüyordum ancak inşaat sektörü dolara bağlıdır. neden? çünkü çeliğin büyük bölümü abd'den ithal ediliyor. bu sebeple ev fiyatları yükselecek.

  et fiyatları yükselecek, zira etlerimiz de, hayvan yemlerimiz de ithal.

  elektronik fiyatları yükselecek, çünkü ithal.

  benzin fiyatı yükselecek, çünkü ithal.

  asıl sorun, doların yükselişini dert etmeyenlerde, be amına koduğumun çocukları dağda mı yaşıyorsunuz alışveriş yapmıyorsunuz demek istiyorum bunlara ama diyemiyorum beyefendiliğimi bozmamak için. dolarla birlikte ücretler yükselse sorun yok, ücret yerinde sayacak, benim alım gücüm düşecek ve ben bunu dert etmeyeceğim de neyi dert edeceğim? devletten ekonomik durum dışında ne beklentim olacak? bana manita mı ayarlasın devlet, evimi mi temizlesin? he yapsa kötü olmaz, ama en asgari beklentim güçlü bir ekonomi, o da yok.
 • donum mevcut, altindaki de sana girsin.
 • ayağında don olan şahısların, ayağında don olmayan şahısların dert ettiği şeyi dert etmesi daha saçma değil mi ya?
  ki donu olanın satacak bir donu var, asıl tehlike gerçekten de donu olmayan için değil midir? sevgisizliğiniz ve empati yoksunluğunuz beni çok yoruyor çocuklar. kırlarda el ele kardeşlik şarkıları haykırarak seke seke gideceğimiz zamanlar ne zaman gelecek?
 • yavsak önermesi, ulan göt oğlanı o donda gidecek gotunden...
 • doları dert ediyorum çünkü yediğimiz ekmeğin buğdayından giydiğimiz dona kadar her şeyin ithal edildiği bir ülke olduk. ithalat hangi para birimi ile yapılıyo güzel kardeşim? ben senin yerine cevap veriyorum:çoğunlukla dolar. yani dolar arttıkça benim yediğim ekmeğin de giydiğim kıyafetin de fiyatı artacak. dün yediğin yumurtanın tanesi 50kuruşken üç gün sonra 80-90 kuruş olacak. dün giydiğin donun fiyatı 5lirayken üç gün sonra 8-10lira olacak. neden mi güzel kardeşim? çünkü üretim yok? olsa bile ham maddeyi dışarıdan dolar vb. dövizle alıyorsun. dolar yükselince ne oluyor hoop aldığın ham madde pahalanıyor. üretici ya alamayıp kepenk kapatıyor ya da ürettiğini daha pahalıya satıyor.

  bak güzel kardeşim. sığır mesela, kurban bayramında keseceğiniz sığır da ithal, sığır diyorum güzel kardeşim. hatta o kurbanlık sığırın yediği yem de ithal güzel kardeşim.

  daha da sayayım mı güzel kardeşim neden doları dert ediyorum? dolar alamıyorum ya da alıyorum diye değil güzel kardeşim. ben yarın alacağım neler pahalanacak diye düşünmekten uyuyamayacağım güzel kardeşim. sen ve senin gibilerin seçtiği insanların ülke ekonomisinin içine etmesi yüzünden.
  sen şimdi rahatça uyu emi güzel kardeşim.
 • en azından beyni olmayan ak koyunlardan daha bilinçli kesimdir.