• amına koduğumun trollü.

2001 de neden ecevit'in yanında olmadiniz madem yavsak.

neden rahmetli ile yıllarca dalga geçtiniz.
    madem abd bizimle uğraşıyor neden kıbrıs savaşında ambargo sonrası yağ kuyruklarını hala anlatiyorsunuz duburune soktuklarını.

seçimi marrem kazansaydi yine ayni şeyleri mi soyleyecektiniz ebesine attirdigim.
  • donum mevcut, altindaki de sana girsin.
  • ayağımda don yok, çünkü hava sıcak.

doları dert etmeme gelirsek, çünkü ev almayı düşünüyordum ancak inşaat sektörü dolara bağlıdır. neden? çünkü çeliğin büyük bölümü abd'den ithal ediliyor. bu sebeple ev fiyatları yükselecek.

et fiyatları yükselecek, zira etlerimiz de, hayvan yemlerimiz de ithal.

elektronik fiyatları yükselecek, çünkü ithal.

benzin fiyatı yükselecek, çünkü ithal.

asıl sorun, doların yükselişini dert etmeyenlerde, be amına koduğumun çocukları dağda mı yaşıyorsunuz alışveriş yapmıyorsunuz demek istiyorum bunlara ama diyemiyorum beyefendiliğimi bozmamak için. dolarla birlikte ücretler yükselse sorun yok, ücret yerinde sayacak, benim alım gücüm düşecek ve ben bunu dert etmeyeceğim de neyi dert edeceğim? devletten ekonomik durum dışında ne beklentim olacak? bana manita mı ayarlasın devlet, evimi mi temizlesin? he yapsa kötü olmaz, ama en asgari beklentim güçlü bir ekonomi, o da yok.
  • yakın bir zamanda da don alamayacağı için dertlenendir. ayrıca don ayakta değil götte oluyor ona bi açıklık getirelim sevgili(!) troll.
  • türkçe bilmeyen aptallara başlık açma izni veren sözlüğün geldiği durumu gösteren başlıktır.

“ayağında don” diye bir şey olmaz, ayağında ayakkabı olur. ya da “götünde don”olur.

(bkz: dangalak)

tarihte kötüsünüz, ekonomide kötüsünüz, matematikte kötüsünüz, türkçede kötüsünüz. türkiye’ye ait ve bu topraklara faydalı ne varsa kötüsünüz. din kültürü ve ahlak ve allah bilginiz bile zayıf!
  • yine sıradan bir gün ekşi de mal beyanı.
    en az senin kadar onlar da bu vatanın evlatları.
    ötekileştirirken ya da gömmeye çalışırken rezil oluyorsunuz .
  • doları dert ediyorum çünkü yediğimiz ekmeğin buğdayından giydiğimiz dona kadar her şeyin ithal edildiği bir ülke olduk. ithalat hangi para birimi ile yapılıyo güzel kardeşim? ben senin yerine cevap veriyorum:çoğunlukla dolar. yani dolar arttıkça benim yediğim ekmeğin de giydiğim kıyafetin de fiyatı artacak. dün yediğin yumurtanın tanesi 50kuruşken üç gün sonra 80-90 kuruş olacak. dün giydiğin donun fiyatı 5lirayken üç gün sonra 8-10lira olacak. neden mi güzel kardeşim? çünkü üretim yok? olsa bile ham maddeyi dışarıdan dolar vb. dövizle alıyorsun. dolar yükselince ne oluyor hoop aldığın ham madde pahalanıyor. üretici ya alamayıp kepenk kapatıyor ya da ürettiğini daha pahalıya satıyor.

bak güzel kardeşim. sığır mesela, kurban bayramında keseceğiniz sığır da ithal, sığır diyorum güzel kardeşim. hatta o kurbanlık sığırın yediği yem de ithal güzel kardeşim.

daha da sayayım mı güzel kardeşim neden doları dert ediyorum? dolar alamıyorum ya da alıyorum diye değil güzel kardeşim. ben yarın alacağım neler pahalanacak diye düşünmekten uyuyamayacağım güzel kardeşim. sen ve senin gibilerin seçtiği insanların ülke ekonomisinin içine etmesi yüzünden.
    sen şimdi rahatça uyu emi güzel kardeşim.
  • yavsak önermesi, ulan göt oğlanı o donda gidecek gotunden...
  • insan ayağına neden don giyer amına koyiim? çorap almaya paran yetmedi de eski boklu donlarını çorap mı yaptın kendine? yoksa millete domalmaktan donu götüne çekmeye fırsatın olmadı da onun normalde ayakta duran bir şey olduğunu mu düşünmeye başladın?
  • kardeş ayağında don olmayan diye girme olaya istersen zira eğitimsiz, cahil, düşük sosyo ekonomik kitleyi manipüle etmeye sırtını yaslayan bir oluşum olduğunuz için sizin tayfanın ekonomik durumu ortada. doları sadece milyonlar çalmış adamlar değil ülkesini düşünen her aklı başında insan dert eder. siz alışık olmadığınız için tabi...
hesabın var mı? giriş yap