• serotonin'e benzer molekül yapısı sayesinde beyinde bulunan serotonerjik 5-ht1a, 5-ht1b, 5-ht1d, 5-ht2a, 5-ht2b, 5-ht2c, 5-ht5a, 5-ht6, ve 5-ht7 reseptörleri üzerinde agonist etkiye sahip, hem biyosentezi bulunan, hem de dış kaynaklardan sağlanarak vücuda sokulabilen dmt (n, n-dimethyltryptamine) molekülünün vücutta aktif işlev görmesini engelleyecek monoamine oxidase a enziminin maoı (monoaminoxidase inhibitor) içeren bir başka kimyasal ile etkinliğinin bloke edilmesi sonucu ortaya çıkan güçlendirilmiş (veya baskılanmamış demek daha doğru) dmt etkisini sağlayan, kadim karışım. hiç bir tedavi edici etkisi şu ana kadar bilimsel anlamda gözlenmemiştir. azı eğlendirir, fazlası kafayı yedirir. ben yaptım ve iyileştim diyenlerin çok büyük çoğunluğu zaten iflah olmaz ruh hastalarıdır (bkz: acı gerçekler) ve aradan kısa bir süre geçtikten sonra kendilerine yeni çıkış yolları aramaya başlayacaklardır. kaygı bozukluğu olanlar uzak dursun yoksa bedel ödetir. kalbi zayıf kimselere göre birşey değildir. etkiler bittikten sonra kendinizi iyi hissetmenizin sebebi güçlü etkilerden kurtularak geçici psikoz durumundan kurtulabilmiş olmanızın bünyede yarattığı mutluluktur. bir nevi eşeğini bulan köylü misali yani. diğer yandan işler terse giderse (ki çoğu kişi için durum böyle cereyan eder) nurtopu gibi bir travmanız olur. lütfen bu tip psikoaktif maddelerden medet ummayın, "big pharma bizi zehirliyor asıl ilaç bu" soytarılıklarına kanmayın. beyin en hassas organlardan biridir ve bazı kararlarınızın bedelini uzun vadede yavaş yavaş ödetir.
  • 46 yok olan dizisinde amirimin bir şaman ayini esnasında içip kafayı bulduğu karışım.
  • nuh filminde nuh'un sürekli içtiği gemi yapması gerektiği ile alakalı rüyayı gördüren peygamber çayı. 10 emirle alakalı da hakkında söylentiler bulunan.

etkileri eziyetten hallicedir. zehirdir, zehirler. ölüme "an kala"yı yaşatır. beyin oraya da yetişeyim buraya da yetişeyim, "bu kalbe noluyo lan, niye böyle atıyor" derken yetişemez amı götü dağıtır. dmt transına girersiniz. bazen de ölürsünüz. akıllı olun özenti olmayın. merak dahi etmeyin.
  • https://youtu.be/av2bpolppka
    yolunuza rehber olsun.
    dakika 22:26 en güzeli yolculuk için.
  • yolu düşen, bu başlığa denk gelen, kendini arayanlar için bir hayat rehberi... yaşamın algıladığımızdan çok daha fazlası olduğunu zorlu bir yoldan, bununla birlikte sonsuz sevgi ile gösteren ‘medicine’.
  • yok mu memlekette şunu tecrübe edebileceğimiz bir yer....
  • dimetiltriptamin* kafası yapan, ölmeden önce denemek istediklerim listesinde yer alan, güney amerika kökenli bitkisel bir çay. dmt kullanmanın en güvenli yoludur, kristalini yakıp ciğerlere basmaya kıyasla sindirimden almak daha güvenli ve etkili bir yol.

zamane kabileleri ve şamanlarına halüsinasyon yapıp ne kafalar yaşattığı belli olmayan bir bitkidir. bir başka favori halüs bitkileriyse peyote kaktüsleri.

ayrıca beyin ölürken bir miktar dmt salgıladığını söyleyenler var, araştırmadım doğruluğunu bilemem. umarım şu hayatta yaşayıp yaşayacağımız son kafa dmt olur, enteresan olurdu. cenneti görürüz herhalde.

etken madde gereği lsd'den daha kısa ve yoğun etki eder. tadı bok gibidir, kaktüs yemekten iyidir tabi.

--- kamu spotu on ---
    bu entry bilgilendirme amaçlıdır, kimseye uyuşturucu kullanmasını önermem. sorumsuzca uyuşturucu kullanımı bağımlılık ve hatta ölümle sonuçlanabilir.
    --- kamu spotu off ---

hani kullanmadan evvel en azından erowid'e bir bakarsınız :)
  • başlığı şöyle bir okuyayım dedim, tam da tahmin ettiğim gibi övüle övüle bitirilememiş diğer tüm psikedelik uyuşturucular gibi. övenlerin de hepsi birer nörolog, hepsi birer psikiyatr vay amına koyayım.

bir de ben tanımlayayım olaya dışarıdan bakan biri olarak: "semavi dinlerden nefret ediyorum ağbi ama bir şeylere inanmadan da duramadığım için kendi ironilerimde kayboluyorum" temalı spiritüalizm dininin* müritlerinin pompaladığı bir diğer zıkkım. uyuşturucu değil diyenleri siklemeyin, bütün halisünatif ıvır zıvırlar gibi bu da uyuşturucu ve üzerinizde ne çeşit bir etki bırakacağını asla bilemezsiniz. memnun da kalabilirsiniz o ayrı bir dava ama ne yaptığınızı bilin öncelikle, eker ayran değil içtiğiniz şey.

en önemlisi de burada kendi deneyimini anlatıp reklam yapanları sakın dinlemeyin arkadaşlar, psikanalizle ilgilenen biri olarak diyorum bakın. daha önce de söylediğim gibi bu tür boklar herkese çok farklı deneyimler yaşatır. tatsız bir şeylerin bilinçaltınızda olması o şeylerle ille de yüzleşmeniz gerektiği anlamına gelmiyor çünkü bilinçaltınızda olan her olumsuz şeyin hayatınızı olumsuz etkileyeceğine dair genel geçer bir kural yok ve bunlarla yüzleşmek sizi her zaman olumlu etkilemeyebilir. ha eğer gerçekten hayatınız yolunda gitmiyorsa ve bunun bilinçaltınızdaki bastırdığınız bir şeylerden kaynaklandığını düşünüyorsanız da kurtuluşu sakın böyle zıkkımlarda aramayın, en başta bilime güvenin ve travmalarınızla da şarlatanların, şamanların değil kesinlikle bir uzmanın kontrolünde yüzleşin. ha yok bilime güvenmiyorsanız ve ille da şarlatanlarla, şamanlarla, modern cinci hocalarla muhatap olmak istiyorsanız da grip olunca doktora gitmek yerine bu tiplerin verdiği maydanozu falan götünüze sokarak iyileşmeyi deneyin mesela, işe yarıyorsa ne ala ama yaramazsa da bu işlerle uğraşırken yatırmayı unuttuğunuz gss priminiz yüzünden giremediğiniz hastanenin kapısında bayılma numarası yaparak içeri sızmaya çalışmayın lütfen. bunun yerine düşük zekanız nedeniyle doğal seçilimin kurbanı olun ve bir köşede ölün.

şunu da söyleyeyim, bugüne kadar çok fazla uyuşturucu kullanan tip gördüm ama bunların arasındaki en çekilmez tayfa açık ara bu spiritüalist bokların içinde kendini yitiren tiplerdi çünkü eleştirdiğiniz an "deneyimlemeden bilemezsin" diye ego dolu ahkam kesmeler başlıyor ve ne kadar muhteşem ve aşmış insanlar olduklarını anlatmaya başlıyorlar. oysaki bir şey hakkında fikir sahibi olmak için ille de o şeyi deneyimlemiş olmak gerekmediği gibi bugüne kadar "deneyimlemeden bilemezsin" denilen haltların hiçbirinden de öyle anlatıldığı gibi bir verim alamadığımı da belirtmem gerekir. hayır hepsini geçtim niye deneyimleyeyim oğlum ormanda daldan dala atlayarak yaşayan ilkel bir kabilenin ne idiği belirsiz uyuşturucusunu? ha gerçekten çok merak edersem denerim, merak eden her haltı yer o ayrı dava ama bu kadar anlam yükleyip reklamını yapmak nedir yahu? bu arkadaşların asıl kanserli tarafı da bilimin b'sinden çakmadıkları halde bilimi eleştirmeye falan kalkmaları, kimisi hatta bokunu çıkarıp "ben deneyimlemediğim hiçbir şeye inanmam" falan diyor. helal len size, winamp görsellerini izleyip boyutlar arası geçiş yaptığınızı falan zannettiniz ve insanlığın kaç bin yıllık bilimsel deneyimini bir anda çökerttiniz. dünyadaki bütün bilim adamlarına haber verdim, spiritüalistlerin rehberliğinde tekerleğin icadından tekrar başlıyoruz.

dediğim gibi arkadaşlar, gerçekten merak eden her şeyi yapar ama sakın burada övenlerin gazına gelip de olaya balıklama atlamayın. veya vazgeçtim lan atlayın amaan bana ne oluyorsa sanki. aklı olan adam zaten onun bunun gazına gelmek yerine araştırır muhtemelen, olmayan da gaza gelir sazanlar sonra da ağlar zırlar.
  • şaman ayinlerinin ritüellerinin bir figürü olan ayahuasca çayı güney amerika'nın amazon bölgesinde yetişen ayahuasca (banisteriopsis caapi) sarmaşığından yapılıyor. bu bitki yerli topluluklar tarafından yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılıyor.
hesabın var mı? giriş yap