şükela:  tümü | bugün
 • gercek anlami ile bir korku halini almis olaydir bu.

  kimsenin ayagina ne dokunulabilir, ne sevilebilir, iyi seyler beslenemez. karsi cins ile yan yana gelince ilk firsatta ayaklara bakilir.

  cunku kokuyorlar. hepsi kokuyorlar.

  (ve bu nedenledir ki, (ara: ayak) diyince cikan basliklarin yarisi tarafimca acilmistir)
 • kendi ayagını bile gormeye dayanamamaya sebep olur. plajda etrafa bakmaz istemezsiniz.
 • başka kişi ayaklarını göz hizasında görmeye tahammülü olmamak, kişi ayaklarının temasına hiççç dayanamamak, bu yüzden hasta olmak dertli olmak
 • ayak fobinizi bilmeyen kişiler tarafından, ayak muhabbeti? yapılırken şekilden şekile girmek, ya ben nasıl açıklıcam bu garip halimi şimdi, dedirten, insanı halden hale sokan fobi, daral getirir...
 • eddie murphy nin oynadigi bi karakterde vardi bu. yattigi kadinlar yatakta super olsa bile ayaklari cirkin oldugu icin onlardan kacardi bu karakter.
 • fobinizi bilen insanlar tarafından ' sen şimdi çok rahatsız oluyosun değil mi? şimdi şöyle ayağımı değsem ehe ehe' denilerek türlü sıkıntılarla karşılamanıza neden olan ve benim gibi en son taklasını ilkokul 3'te atmış insana ayak temasını engellemek için ters takla attırıp, köprü kurduran fobidir.
 • fetişistlikle karıştırılmaması gereken durum. bu illet ilk önce yavaştan kendi ayağınızı incelemekle başlar. orada hep aykırı duran küçük bir serçe parmak vardır, hep böyle eğreti, hep boynu bükük. serçe parmak uzun uzun irdelenir sıra diğer parmaklara, sonra ayağın tamamına, sonra diğer insanların serçe parmaklarına, diğer parmaklarına, ayağın tümüne diye hayatınızı zindan eder. kimsenin ama kimsenin ayağının size dokunmasına tahammül edemez olursunuz. sadece karşı cinsten insanların değil, hemcinslerinde ayaklarına bakılır ilk, bakılır ki tahammül sınırınız ne derece bu ayakla yakın mesafede olmaya dayanabilir. birisi yemek yerken ayaktan bahsetse tadınız kaçar, hatta siz yemek yerken karşıdaki kişi ayakla oynuyorsa yemek bırakılır. bu durum yemekte kalsa bir nebze, günlük hayatta da birinin ayaklarıyla haşır neşir olduğunu görünce tüm tadınız kaçar. bir de saklanır bu durum ki tehdit olarak bir gün biri ağzınıza ayağını falan sokmasın.gerçi bir şekilde dayanamayıp kendinizi ele veriyorsunuz ama. neyse garip şey şu ayak, lazım ve zararsız hatta faydalı biliyorum benim iki ayağım bana yetiyor diğerlerine hala tahammülüm yok sahipleriyle bir ömür mutlu mesut yaşarlar inşallah...
 • bu ara pek şakacıyım, üzgünüm;
  (bkz: ayak lobisi)
 • şahsımda mevcuttur. çok ileri seviyede değil ama kapalı kalmasından kaynaklı vücuttaki en çok kokan uzuv olmasından dolayı bende böyle bir etki yarattığını düşünüyorum.

  öyle ki lisede bir kızdan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığımı test etmek için ayaklarını suratıma birkaç santimetre yaklaştıklarında nasıl hissedeceğimi düşünürdüm.

  hiçbiri bu testi geçemedi.

  not: evet tuhaf bir adamım.