• kendi ayagını bile gormeye dayanamamaya sebep olur. plajda etrafa bakmaz istemezsiniz.
  • gercek anlami ile bir korku halini almis olaydir bu.

kimsenin ayagina ne dokunulabilir, ne sevilebilir, iyi seyler beslenemez. karsi cins ile yan yana gelince ilk firsatta ayaklara bakilir.

cunku kokuyorlar. hepsi kokuyorlar.

(ve bu nedenledir ki, (ara: ayak) diyince cikan basliklarin yarisi tarafimca acilmistir)
  • başka kişi ayaklarını göz hizasında görmeye tahammülü olmamak, kişi ayaklarının temasına hiççç dayanamamak, bu yüzden hasta olmak dertli olmak
  • fetişistlikle karıştırılmaması gereken durum. bu illet ilk önce yavaştan kendi ayağınızı incelemekle başlar. orada hep aykırı duran küçük bir serçe parmak vardır, hep böyle eğreti, hep boynu bükük. serçe parmak uzun uzun irdelenir sıra diğer parmaklara, sonra ayağın tamamına, sonra diğer insanların serçe parmaklarına, diğer parmaklarına, ayağın tümüne diye hayatınızı zindan eder. kimsenin ama kimsenin ayağının size dokunmasına tahammül edemez olursunuz. sadece karşı cinsten insanların değil, hemcinslerinde ayaklarına bakılır ilk, bakılır ki tahammül sınırınız ne derece bu ayakla yakın mesafede olmaya dayanabilir. birisi yemek yerken ayaktan bahsetse tadınız kaçar, hatta siz yemek yerken karşıdaki kişi ayakla oynuyorsa yemek bırakılır. bu durum yemekte kalsa bir nebze, günlük hayatta da birinin ayaklarıyla haşır neşir olduğunu görünce tüm tadınız kaçar. bir de saklanır bu durum ki tehdit olarak bir gün biri ağzınıza ayağını falan sokmasın.gerçi bir şekilde dayanamayıp kendinizi ele veriyorsunuz ama. neyse garip şey şu ayak, lazım ve zararsız hatta faydalı biliyorum benim iki ayağım bana yetiyor diğerlerine hala tahammülüm yok sahipleriyle bir ömür mutlu mesut yaşarlar inşallah...
  • ayak fobinizi bilmeyen kişiler tarafından, ayak muhabbeti? yapılırken şekilden şekile girmek, ya ben nasıl açıklıcam bu garip halimi şimdi, dedirten, insanı halden hale sokan fobi, daral getirir...
  • yazın teşrif etmesiyle bedenimi boydan boya iğrenme duygusuyla kaplayan illet. kendi ayağım için bile değil dokunmak, görmek bile istemiyorum abi. pedikürlü veya değil. hiç fark etmez. midem kalkıyor. çıplak ayaklar her yerdeler. çıplak ayaklar. ayaklar. ayak.
  • kendinizden bir kac yas buyuk bir abiye sahipseniz cocukluktan gelen bir travmadir.
  • kendi ayağımı bile görmemek için ekstra çaba sarf etmeme sebep olan korku.

kız arkadaşımın ayağının neye benzediğini hala bilmiyorum mesela...

bu korku, kişinin yazları çok fazla acı çekmesine sebep olabilir. sandalet içine giyilmiş kırmızı ojeli ayaklar her yerdedir ve kaçmak anlamsızdır, gidecek güvenli bir liman yoktur.

bence ayakları göstermek de teşhir sayılmalı. ne bileyim, davası falan olmalı. güzel çirkin (güzeli olmaz bence ama) tüm ayaklar kapanmalıdır, bir tırnak ucu görünmesi bile cehennemde zina ile eş tutulmalıdır.

kahrolsun ayak (takımı) diktası, yaşasın elitizm, yaşasın oligarşi!
  • çirkin ayağı zaten kimse görmek istemez fakat benim hiçbir ayağı görmeye tahammülüm yok. mümkünse çorapsız ve açık ayakkabı giyen kimseyi görmek istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap