şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyanın yarayan bir kanası olan ayak kokusundan kurtulmak için getirilen öneriler dizisi.

birinci öneri: dışarıdan geldiniz. duşa girmeden önce kuruyken ayaklarınızı 80 derece limon kolonyasıyla iyice ovalayın.

ikinci öneri: triclosan içeren bir antibakteriyel sıvı sabunla ayağınızı yıkayın. ama sıradan bir yıkama değil, 2-3 dakika boyunca köpüklü köpüklü ovalayın. isterseniz aynı işlemi ayağınızı durulayıp iki defa yapın.

üçüncü öneri: daha sonra normal biçimde duş alın, bu arada duş jeliyle ayaklarınızı bir kere daha yıkayın.

dördüncü öneri: ayaklarınızı iyice kuruladıktan sonra bölgeye uygun nemlendirici ya da bakteri üremesini azaltıcı krem sürün.
  • beşinci öneri: ayaklarınızı kesip gömün.
  • altıncı öneri: burnunuzu kesip gömün.
  • toprakta çıplak ayak yürümek en etkili yoldur. (1-2 hafta günde en az yarım saat)

askerde başıma gelmişti. yıkamak, krem vs. etki etmeyince depresyona girmiştim. ühü hayatım boyunca ayaklarım kokucak mı diye. toprakta yürümeyi önerdiler. denedim, geçti. %100 çalışıyor.
  • abdest alın. bu sayede 5 defaya kadar ayak yıkamış olursunuz. ha ayak yıkamak için illa abdest almak gerekmez ama olsun maksat öneri getirelim.
  • (bkz: votka)
    test edilmiş ve onaylanmıştır.*
  • (bkz: asit borik)

ucuz ve etkili bir çözüm.eczacınıza sorun.
  • kına yakın.

şaka değildir. ayrıca asit borik ya da borik asit de iyidir.
  • (bkz: canesten)
  • sumak bitkisinin yaprağını alıp parmaklarınıza sarın, tabanına falan yaprakla her yeri kaplayın. üzerine çorap giyiceksiniz. bir gün boyunca bu şekilde kalıcak. sonraki ömrünüzde 10 gün çorap değiştirmeyin ayağınız kokmaz. bitkileri çok iyi tanıyan babam tarafından kanıtlanmıştır. öneririm.