şükela:  tümü | bugün
 • dün gece itibariyle sonunda gerçekleştirmiş olduğum eylem. zaten istisnasız her gün odamdaki götlek kablolara ve ıvır zıvıra takılıp çarptıkça acım ve sinirim dinesiye bağırıp sinkaflı küfürler etmeyi ve sonra da hiçbişey olmamışçasına hayatıma devam etmeyi öyle rutin hale getirmişim ki dün de çığlıklarımı atıp küfürlerimi tamamlayınca yatıp uyumakta bir beis görmedim. ve gece 3te sinsi ve götlek bir ağrıyla uyanıp da sol ayak baştan 2. parmağımın (elde olsa işaret parmağı deyip kolayca tanımlayabilirdik ama olmaz yani o parmakla hiçbişeyi işaret falan edemezsin) vücudumun yeni ağırlık merkezi haline gelesiye şişmiş ve morarmış olduğunu görüp hasik diyene kadar da anlamadım bu sefer olayın ciddi olduğunu. sabaha kadar uyuyamadıktan sonra benden yana çekilecek çileleri dolmalara eremeyen annemle birlikte acile gittik, röntgen çekildi falan ve ortopedist tarafından yapılan muayene sonucunda da o işaret parmağı olacak ibişin ucunun çatlayıp kırıldığını öğrendik ve rahatladık. bi de bandajla sarıp 3-5 ilaç verdiler. 10 gün yatınca iyileşiyomuş diyolar. iyileşmezse zaten kökünden kesip hamsterlarıma atıcam öyle bi kafaya geldim artık ben.
 • evde yürürken bile yapabileceğiniz bir şeydir. çıplak ayak, terlikle, çorapla farketmez, o eşşooleşşek koltuğun ayağına öyle bir girersiniz ki, uzun bir süre kendinize gelemezsiniz. sonra bi bakmışsınız, çıkan "çattırrtt" sesi koltuktan gelmemiş..
 • ayak baş parmağının üzerinde yangın tüpü sektirmek sureti ile ön kemiğini ikiye ayırarak gerçekleştirilmesi mümkün hadise. evet, bu başarınız karşısında tıp dünyası biraz şaşkın biraz da muzır yaklaşıyor vakaya, öte yandan canınızı yakmadan muayene etmeye çalışırken gülmemek için kendini zor tutuyor. nesi komik bunun ben anlamadım ki? bu arada yeri gelmişken söyleyeyim kırılsaydı yerinde duramazdın efsanesi külliyen yalan, zira o kırık parmakla ayakkabı giyip epey bi yol yürüdükten sonra eve varıp da ahalinin yoğun ısrarları neticesinde "eh madem istiyorsunuz gidip bi film çektirelim" diyerek bi zahmet tuttum hastanenin yolunu, yani acının beni ikna etmişliği filan yok. zaten çok da ciddiye alınacak bi durum değil sanırım, öylece bi sarıverdiler, hareket etme sağa soğla vurma bi süre yürüme o geçer kendiliğinden dediler eve yolladılar o kadarını ben de yapardım evde de, işte bi film çekemiyorum x-ray'de bi sıkıntı var. tamam o ana kadar önemsememiş olabilirim de kırık dendiği vakit insan bi garip oluyor, hassasiyet bekliyor, durum önem arz ediyor en azından yalancıktan bi alçıya alaydınız da bi ciddiyeti olaydı, o ne ya gazlı beze sarıp yolladınız eve! ayağıma yangın tüpünü düşüren arkadaşıma da buradan selam ederim.
 • dün gece bi heves film izlemek için yatağa giderken ayağımı yatağa vurarak gerçekleştirdiğim eylemdir. baştan çok acıdı ama sonra geçtiği için yatıp uyuduk ne bilelim kırıldı. sabah üzerine basamadığımı anladığımda doktora gittik ki ''kırmışsın 4. parmağı'' dedi. sardılar gazlı beze yolladılar efendim.ama ayağın üstüne basmaya gör yangınlar yanıyor.koltuk değneği aldık ama kullanmayı beceremiyorum. sakarlığımı da yanaklarından öpüyorum.
 • sol ayak ikinci parmağımın hafiften bel vererek kaynamasını sağlayan şey. öyle bir parmağımın olduğunu ve temelde ne işe yaradığını bu sayede idrak ettim.
 • bugün itibariyle sağ ayak serçe parmağımı kırarak gerçekleştirdiğim durum. ayağımı daha önce defalarca kez vurduğum koltuğun köşesi bu sefer affetmeyip hem kalbimi hem parmağımı kırdı. kucağımda kızım vardı neyse ki yere düşmemeyi başardım ve ona bir şey olmadı. yukarıda bahseden olmuş, kırık olsa duramazsın olayı gerçekten şehir efsanesi bir durummuş. şöyle ki, geceyi hafif zonklama ve çok az sızlama ile geçirdim ve o şekilde uyuyabildim. sabah biraz daha şiddetli bir ağrı ile uyandım. şişlik ve morluktan tırstığım için hastaneye gittim. şişlik ve morluk olmasa gerçekten hastaneye gitmeyecektim sanırım. çünkü öyle aman aman bir ağrı yok. neyse çekilen röntgen sayesinde nurtopu gibi bir kırığım olduğunu öğrenmiş bulundum. doktorun dediğine göre hissedilen ağrı, kırılan yere ve kişinin acı eşiğine göre değişkenlik gösterebiliyormuş. mesela parmak yerine çenem kırılsaydı belki şu an acıdan bu entryi bile yazamayabilirdim. velhasıl minimum zaman kaybı ve can sıkıntısı ile atlatmayı dilediğim durum.
 • geçen hafta motosikletimle başardığım olaydır. kaza esnasında sağ ayağım araba ile motor arasına sıkıştı baş parmak kırılmış tabi. ambulans acil falan derken oradaki yeniyetme doktor iki parmağı birbirine doladı sargı beziyle gönderdi. 10 gün sonra özel bir hastaneye kontrole gitmemle oradaki doktorun ayağımı saran doktora kaydırması bir oldu. 2 ayrı yerde kırık varmış ve alçımsı bişeye alınması lazımmış. sargı beziyle düzelecek basit kırıklar değilmiş. şimdi bekliyorum iyileşmesini. daha kırığa doğru müdahele edemeyen doktorlarımız var devlet hastanelerinde. allah düşürmsin dostlar.
 • hiç hoş değil. bi de yamuluyor melet. ağrıyor efendim durduramıyoruz da. pazartesi ortopedist diyecek bakalım ne var ne yok.

  edit: röntgende kırık belliydi lakin bu kadar kötü müdahale olunca tabi tüm ayağa yayıldı morluk. hayırlısı :d
 • hiç ağrımayan ancak sargı beziyle sarılmadan önce mosmor olduğunu hatırladığım kırık bir ayak parmağım var. üzerine basarak yürüyorum, bisiklete biniyorum, geziyorum. sanki hiç kırılmamış gibi. uzun vadede veya kısa vadede bana etkisi ne olur merak etmekteyim. *