şükela:  tümü | bugün
  • halk arasında "şeytanın beşiğini sallama" olarak adlandırılan ve bu yüzden büyüklerin pek sevmediği aktivite
  • kendimden ve sayisiz tanidigimdan gordugum kadariyla karadenizlilerin otururken yapmadan duramadiklari aktivite.. ortada gezinen kopek kedi panter falan varsa dikkatli yapmak gerekir neme lazim..
  • seks bağımlılığı bulunan insanların muzdarip oldukları ve bilinçsizce gerçekleştirdikleri, stereotipik sayılabilecek harekettir.
  • (bkz: şua)
  • sıkıntı belirtisidir genelde. özellikle biriyle konuşurken yapılıyorsa göz de bir yandan acil çıkış kapısı aramaktadır. kaçılınamayack bir durumdaysa insan dinliyormuş gibi görünmek için muazzam bir çaba sarf eder, durumu kurtarmak için "evet, hayır belki"li cevaplara başvurur:
    -bu projede sivil toplum bikbikbik.. ihtiyaç olan bikbik, aaa zeynepmina hanım ayağınızı sallıyorsunuz!!!
    -evet
    -beni dinlemiyorsunuz galba
    -hayır
    -rezalet, gidiyorum ben
    -belki de.
  • dar bir ortamda bilgisayar kullanırken yapılmaması gereken eylemdir. ekran vapurdaki gibi sallanır durur. belli süreden sonra beyin dağılır.
  • ayak fetisizmine golgesinden de olsa girmis birisi icin acik bir seks davetidir. bunu yapan bayan yaptiginin acikca farkinda oldugu gibi size bakmamaya profesyonel bir ozen gosterir. (bkz: kuyruk sallamak)
    bu sanatta en basarili disi modeli ustu mumkun oldugunca acik olan ayakkabi giyenlerdir, parmak kemiklerinden topuga dek ciplakligi gorunen ayaklari zoraki bir sekilde orada duruyor gorunumu verir. tuhaftir ki bu sicakkanliliklarina (!) ragmen cevrelerinde gecimsiz insanlar olarak taninirlar.
  • bu eylemi gece uyumaya çalışırken demek lazım. her derde deva, uykuların dostu kabuslara düşman, mışıldamaya yardımcı eylem, çamaşıra düşman lekelere dost bingo matik reklamı gibi oldu biraz