şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her genç fetişistin fantezisidir.
 • footvolley'in türkçesi olabilir. olmalı. gittikçe popüler olmaya başlayan bir spor.

  bildiğimiz plaj voleybolunun el fasilitesi olmayanı. yani 2şerli takımlar halinde, plajda, plaj voleybolu sahası büyüklüğünde bir sahada (18*9m) oynanıyor. file yüksekliği plaj voleybolundan çok az daha alçak(220cm). el harici her yerimizle topa vurabiliyoruz. üç pasta atılıyor maksimum.

  servis, yerde duran topa, çizginin gerisinden ayakla atılıyor. bunu göğüsle karşılamaya çalışıyorlar. en kontrollü o şekilde oluyor. partner de topu karşılayana göğüsle topu kaldırıyor. fileye yakın bir yere tercihen. ve zıplayarak kafa. manşet pas smaç bu şekilde yani. taylandlılar uçan tekmeyle de file üstünden smaç vurabiliyor bazen. işin piri brezilyalılar tabii ki. amerika da hiç fena değil bu konuda.

  futbol topuyla oynanıyor. benim gördüklerim eski mikasalara benzeyen bir top. roterio, fevernovadan falan çapı çok az büyük sanki. kimi rallilerde top 40 saniye falan oyunda kalıyor. öncelikle top tekniği, çeviklik, denge gibi özellikler şart. kuvvet ve kondisyon da bunlardan sonra geliyor. iyi oynayanları seyretmesi çok keyifli. ama oynaması çok zor. plajınızdan 4 top cambazı alın, maç yaptırın. sayıların çoğu servisten olacaktır.

  dünya şampiyonaları yapılıyor. ama çok az ülkede bir federasyonu var. footvolley ya da futevolei olarak youtube'den falan aratın. brezilyalı hatunlar bile oynuyor bu oyunu.
  daha ayrıntılı bilgi için:
  http://www.footvolley.com/
 • neyle oynandığı merak edilen voleyboldur.
 • aramaya inanmayan voleyboldur. belki şunlardır, belki şunlardan da yakın;

  (bkz: ayak voleybolu)
  (bkz: footvolley)
 • (bkz: sepak takraw)
 • herhangi bir lisede rastlanabilecek bir voleybol türüdür.gençler düzgün voleybol oynamaya çalışırken biri "olm normal voleybolda topa yetişemiyosan ayakla çıkarabiliyomuşsun yasak değilmiş" der. millet "aa harbi mi lan?" derken bir bakmışınız herkes topa dan dun vurmaya başlamış, voleybol voleybolluktan çıkmıştır. elle oynanmayan voleybolun gelişimi işte bu şekilde olmuştur.
 • seyir zevki en yüksek spor desem yalan söylemiş olmam. 3 kişiyle oynanıyor ve jet li, jackie chan filmelerinde gördüğümüz her türlü aksiyon hareketlerini görmeninz mümkün. izlerken kendinizi bir animenin içindeymiş gibi hissediyordunuz.
  türkiye'de yaygın değil fakat asya ülkelerinde özellikle uzak doğu ülkelerinde oldukça yaygın. hatta tayland'ta fabrikaların içinde işçiler her boşlukta bu oyunu oynuyor.